Indonésie 20 dní – Sultanát Yogyakarta, pláž a cesta centrální Jávou

Írán – 21 dní kouzlo dálného orientu
19 ledna, 2019
Indonésie 15 dní – objevování střední Jávy
27 ledna, 2019

Indonésie 20 dní – Sultanát Yogyakarta, pláž a cesta centrální Jávou

Víš, že Indonésie zahrnuje 17 508 ostrovů a ostrůvků? Poznej indonéskou rozmanitost na jednom z těch největších. Východ slunce nad vrcholky sopek, starobylé chrámy, tropická příroda. My navíc navštívíme indonéskou školu, popovídáme si s dětmi o různých kulturách a naučíme se základy indonéštiny. Možná se naučíš střílet z luku jako tradiční indonéský bojovník nebo přiložíš ruku k dílu při chodu indonéské domácnosti

To, že Indonésie není jen Bali, ví téměř každý. Jen málokdo ale zavítá mimo turistické oblasti a prozkoumá javánský venkov. Vydej se na netradiční putování a objevuj s námi krásy života v zapadlých vesničkách uprostřed Jávy. Čas bude i na odpočinek na krásných plážích. Šnorchlování a pozorování podmořského života. Koupání i návštěvu obřích přírodních jeskyní. Podívej se na program níže a pojeď s námi

TERMÍN: 30.8.-18.9.2024, touto cestou provádí Asep a pomocí Páji

Příhlásit se

DESTINACE: Jakarta, Yogyakarta, Gumiwang, Banjarnegara, Dieng, Purwokerto, Baturaden

NA CESTU SI PŘIPRAVTE: 34 883 Kč + náklady hradící si každý cestovatel sám (letenky, jídlo, nápoje, víza, cestovní pojištění, suvenýry)

SKUPINA: 4-6 účastníků

Máme 40 míst pro každý rok. Jezdíme v malých skupinách do 6 cestovatelů.

Co na Jávě zažiješ

 • DEN 1 - 2 Přílet do Jakarty

  V Indonésii přistaneme na mezinárodním letišti v Jakartě. Zde nás vyzvedne Pavla a Asep, kteří s námi stráví celý pobyt. Ubytujeme se, aklimatizujeme a Asep nás zasvětí do základů indonéské kultury a vysvětlí rozdíly mezi jednotlivými etnickými menšinami. My ráno zamíříme poznávat jakartskou kulturu Betawi se vším, co k tomu patří - kulturní představení, tradiční trhy plné jídla a nenecháme si ujít ani čerstvé kokosy. V Jakartě zůstaneme 2 noci.
 • DEN 3-4 Po stopách sultána

  Ráno vyrazíme na východ, daleko za hranice Jakarty. Klidná, ale poměrně rychlá cesta vlakem nám poskytne pohled na měnící se krajinu z vyprahlých políček až po zarostlou střední Jávu. Po obědě dorazíme do sultanátu Yogyakarta, kde se ubytujeme a strávíme 4 noci. Zavítáme do historického centra, kde si projdeme sultánovo obydlí a zhlédneme tradiční javánské představení. Večer si projdeme noční město, nejslavnější nákupní ulici a zajdeme na stínové divadlo.
 • DEN 5 Yogyakarta jinak

  Ráno si vyzkoušíme výrobu z kokosových ořechů, ať už to budou mističky, nebo pletení kabelek z kokosových knoflíků. Odpoledne zasvětíme lukostřelbě a spolu s místními pronikneme do tajů umění jemparingan, tedy střílení na terč z tureckého sedu.
 • DEN 6 Relax u Indického oceánu

  Odpočineme si na pláži, prozkoumáme její okolí, a pokud to počasí dovolí tak i oceán se šnorchlem. Po cestě zpátky si nenecháme ujít návštěvu obrovské přírodní jeskyně, která slouží jako křesťanská motlitebna.
 • DEN 7 - 8 Objevíme život na vesnici

  Vyrazíme do Asepova rodiště – vesnice zvané Gumiwang. Celkem zde strávíme 4 noci, sžijeme se s místními a staneme se součástí komunity. Navštívíme místní trh, kde nakoupíme čerstvé suroviny, ze kterých se později naučíme vařit tradiční indonéská jídla. Čas budeme trávit s místními, pozorovat je při práci v rybníčcích, kde si nalovíme ryby a připravíme barbecue v přírodě. Pochutnáme si na právě utržených kokosech a prozkoumáme přírodní krásy v okolí vesnice.
 • DEN 9 - 10 Prozkoumáme tradiční řemesla

  Budeme degustovat čerstvě upraženou kávu a v domácí pražírně nám vysvětlí celou přípravu od sklizně až po její servírování. Vyzkoušíme si výrobu tradiční ručně malované batiky, kterou si odvezeme domů jako netradiční suvenýr.
 • DEN 11 - 12 Sopečné dobrodružství

  Po snídani vyrazíme do náhorní plošiny Dieng, která se tyčí téměř 3000 m n.m. Ochutnáme ovoce „carica“, které roste jen zde a v Brazílii, objevíme krásy starobylých hinduistických chrámů, sirného jezera i nekonečných zeleninových záhonků. Užijeme si jeden z nejkrásnějších východů slunce -- s pohledem na majestátní sopku před námi. Kromě toho vyšplháme do kráteru vyhaslé sopky a na jejím vrcholu se nám naskytne pohled na další 3 aktivní sopky ve střední Jávě.
 • DEN 13 - 15 Do Banjarnegara za relaxem

  Přesuneme se do města Banjarnegara v okolí Asepovy vesnice a ubytujeme se v tradičních javánských chatkách. Zrelaxujeme, zúčastníme se zde výuky angličtiny a zájemci mohou sjet řeku na raftu. Zapojíme se do sociálního projektu a pomůžeme s distribucí jídla chudým v okolí. U toho všeho budeme nejen poznávat, jak žijí místní, ale i objevovat utajené perly života mimo turistické oblasti. Strávíme tu 2 noci.
 • DEN 16 - 17 Údolí vodopádů

  Přesuneme se dále na západ do oblasti zvané Baturaden. Budeme objevovat krásy vodopádů, jezírek a nádherně zelených rýžových políček. U horkých sírových pramenů si dopřejeme masáž léčivou termální vodou. Strávíme zde 2 noci.
 • DEN 18 - 19 Noční Jakarta a odlet

  Ráno nastoupíme na vlak, který nás zaveze zpátky do Jakarty. Ubytujeme se v historickém centru, vychutnáme si noční krásy velkoměsta, nakoupíme suvenýry a užijeme si poslední společný večer. Pavla a Asep nás doprovodí na letiště odkud plní dojmů i netradičních zážitků odlétáme zpět domů.
 • DEN 20

  Přílet do Evropy.
Indonésií Tě provede Asep s Pavlou. Během dobrovolničení v tamní vesnici se Pavla zamilovala nejen do javánské kultury, ale i do jednoho z kolegů a od září 2017 zde společně žijí. Spolu provádí Čechy a Slováky napříč střední Jávou a poodkrývají ostatním krásy tamního života. S kým jiným poznávat Jávu než s mistňáky pomocí Pavly? Klikni na přihlášku nahoře a pojeď s námi.

Jak pomáháme?

TravelNative se zaměřuje na oblast zdravotnictví a školství. Tyto dva obory jsou zásadní v rozvoji každého státu. Pokrok, kvalita a délka života, vzdělání, pracovní uplatnění, společenské uvědomění, podíl na lepším fungování našeho světa. To všechno a mnohem více závisí od vzdělávání dětí a kvalitní zdravotní péče.
Peníze sami o sobě nepomáhají a nerozvíjejí. Naopak vybavení do škol, pomůcky pro děti, vybavení do nemocnic, plat zdravotnického personálu, léky a další jsou prospěšné.

“Neexportujeme” českou, ani evropskou kulturu. Neříkáme učitelům co a jak mají učit, neříkáme lékařům jak mají léčit. Nevměšujeme se do zaběhnutých systémů navštívených států.
Díky naší společné pomoci dáváme prostor dětem z chudých rodin, aby měly podobnou “startovací čáru”, jako děti z privilegovaných rodin. Zdravotnická centra v horách zásobujeme základním vybavením a léky, aby mohla poskytovat lepší službu pro obyvatele odlehlých zejména horských oblastí. Výjimečně zaplatíme plat učitele, či zdravotníka. Na světě stále existuje méně lidí s možností cestovat za poznáním, než těch, kteří tuto možnost nemají. My jsme jedni z nich. Je to privilegium a zároveň odpovědnost. Rozvíjíme navštívená místa a oplácíme možnost cestovat, objevovat a poznávat, protože je to fér.

Jak je to s náklady na cestu, co vše je zahrnuto?

Stavíme na transparentnosti. Do tabulky níže jsme rozepsali náklady spojené s touto cestou.
Část nákladů za Tebe bude platit průvodce během cesty - ubytování převážně se snídaní, kompletní dopravu autobusy, vlaky, tuktuky, vstupy na vybrané památky uvedené v programu, aktivity uvedené v programu, odměnu Heenkendovi jako našemu hostiteli v Gewalseeye a místnímu průvodci po Anuradhapuře, plnou penzi při pobytu u Heenkendu.
Další část je fond pomoci sloužící k rozvoji navštíveného místa. Více informací se dozvíš pod tabulkami.
Fungujeme jako spolek průvodců a cestovatelský klub. Nejlepší průvodce je spokojený průvodce. Naše průvodce se snažíme férově odměňovat. Částku spojenou s odměnou průvodců a naším chodem najdeš v tabulce.

Cena NEpokrývá náklady na letenky (mezinárodní a vnitrostátní, pokud je vnitrostátní přelet součástí programu), jídlo mimo uvedené ve smlouvě o zájezdu, turistická víza, nápoje, cestovní pojištění, suvenýry, oblečení, atd. Předpokládané náklady navíc najdeš v druhé tabulce níže.

Co je zahrnuto v ceně?

1Klikni pro rozbalení tabulky
Rozpis nákladů na cestu (platí za Tebe průvodce během cesty)CZKUSD
Náklady na cestu-indonéský průvodce, česká průvodkyně Pavla na telefonu, ubytování, přeprava, vstupy na vybrané památky, vybrané aktivity (platí za tebe průvodce přímo místním obyvatelům)12,033 Kč$512.0
Fond pomoci, podpora dané lokality (průvodce s místními nakoupí a ty předáš, co je zrovna třeba-nejčastěji pomůcky pro děti ve škole, vybavení horských nemocnic, plat zdravotníků/učitelů, atd.)2,350 Kč$100.0
Peníze jdoucí za cestovní kanceláří a TravelNative (z těchto peněz je hrazen chod cestovní kanceláře, TravelNative, náklady a odměna průvodci)20,500 Kč$872.3
Celkem náklady na cestu34,883 Kč$1,484.4

Předpokládané náklady navíc

1Klikni pro rozbalení tabulky
Náklady navíc (hradí si každý účastník sám, před a během cesty)CZKUSD
Letenky +-2,500 Kč (předpokládané náklady na mezinárodní a vnitrostátní, pokud je v programu vnitrostátní přelet)22,500 Kč$957
Víza776 Kč Kč$33
Jídlo mimo budget3,995 Kč$170
Cestovní pojištění, suvenýry, tekutiny????
Navíc si s sebou připravte přibližně27,271 Kč$1,160

Jak je to s letenkami?

Letenky si kupuje každý sám, avšak je zapotřebí koupit stejný let nebo let s podobným příletem. Neměj obavy. S nákupem a všem okolo něho pomůžeme. Sledujeme nejlevnější letenky, nejvhodnější lety a před koupí společně vše domluvíme.

FOTOGRAFIE Z CESTY

CO ŘÍKAJÍ NAŠI SPOLUCESTOVATELÉ

 • Týmto by som Vám chcel veľmi poďakovať za sprostredkovanie cesty po Jáve. Pavla a jej manžel Asep sú vynikajúci sprievodci, ktorí sú úžasní ľudia, ochotní urobiť všetko pre poznanie tejto krajiny. Precestoval som už zopár krajín, ale tak blízko k životu obyčajných ľudí, k ich radostiam, starostiam som sa dostal až na Jáve. A to len vďaka Pavle a Asepovi. Nie som moc na písanie a zďaleka neviem vyjadriť moju vďačnosť za túto cestu. Chcem len, aby ste vedeli, že tieto dve osoby sú poklad. A pre ľudí, ktorí nechcú vylihovať na pláži a pozerať na krajinu spoza plota hotelového rezortu je toto to pravé. Ešte raz vďaka. Miro
  Miroslav Bačík
  Topoľčany
 • Annamaria juranova s travelnative
  Dovolenka na Srí Lanke bola moja prvá návšteva Ázie, vlastne moje prvé kroky mimo Európy a preto som mala prirodzene obrovské očakávania. S pokojným svedomím môžem napísať, že boli mnohonásobne prekonané a lepšie než cestovanie s TravelNative som si nemohla vybrať. Ak chce človek spoznať pravú tvar krajiny, jej kultúru, pokecať s miestnymi, ochutnať ich tradičné jedlá, preskúmať krásy prírody, tak vrelo odporúčam všetkými desiatimi. Bonusom je pexeso či kriket s miestnymi deťmi a hlavne ten dobrý pocit, že aj na dovolenka vlastne pomáhate. No nič by nebolo také dokonalé nebyť našich večne vysmiatych sprievodcov, ktorí nám Srí lanku predostreli ako na zlatom podnose. Vymysleli super program, množstvo alternatív, aby vyhoveli každému, dozvedeli sme sa vďaka nim kopu zaujímavých informácii , tipy, triky ako prežiť a najviac si to užiť. Odniesla som si zážitky do konca života. Ďakujem !!
  Annamária Juráňová
  Studentka medicíny
 • Michal Frank s travelnative
  S TravelNative jsem vyrazil na Srí lanku a bylo to prostě úžasné. Díky TravelNatice jsem zažil a viděl tolik krásných památek, chrámů, popovídali si s místními lidmi, navštívili výuku v místní škole, prostě paráda. Na všechny moje otázky mi vždy průvodci s nadšením a zapálením odpověděli. Rozhodně TravelNative můžu jen a jen doporučit!! Příště znovu! Moc děkuju za krásné zážitky. 
   
  Michal Frank
  Pekař a cukrář
 • Maru jancarikova travelnative
  Krásně a aktivně strávený čas se super skupinkou, nezapomenutelné zážitky na celý život, které máme díky Kubíkovi. Srí Lanka byla úchvatná, dobře vybraná místa i aktivity, bylo o nás postaráno. Těším se na Nepál! Istuti.
  Maru Jančaříková
  Marketing manager
 • aneta cunderlova travelnative
  Před pár dny jsem se vrátila z naprosto fantastické a nezapomenutelné dovolené na Srí Lance. Rada bych napsala něco alespoň trochu negativního, aby mé hodnoceni vypadalo objektivněji, ale prostě není co!!! Vše bylo úžasné a když se náhodou vyskytl nějaký problém, průvodce Kuba si s ním hladce poradil. Opravdu skvělá dovolená plná nádherných zážitků, cestování a krásných lidí. Čtrnáct dní jsme se jen smáli, hodovali a užívali si života. Co víc si jen může člověk na dovolené přát?!! 
  Aneta Čunderlová
  Dobrodruh
 • Veronika Chylova na Sri Lance s TravelNative
  Cestovanie s TravelNative je perfektné - každý deň nový zážitok, autentická skúsenosť a spoznávanie skutočnej krajiny a jej obyvateľov. Som nesmierne rada, že som mohla takto prebádať práve Srí Lanku - úžasnú krajinu s usmievavými ľuďmi a dychvyrážajúcou prírodou :) Ďakujem za skvelé spomienky a atmosféru, ktorú som si so sebou priniesla aj domov :) TravelNative vrelo odporúčam každému, kto si chce svoje cestovanie vychutnať naplno 
  Veronika Chylová
  Marketing manager
 • Kuba byl hrozně fajn, milý, obětavý a schopný průvodce, který s úsměvem na tváři vyhovoval všem našim cestovatelským rozmarům. Program se vždy přizpůsobil našim přáním a silám. Viděli jsme jsme jak turistickou klasiku, tak místa, kam se běžně nevydáte. Třeba učení v místní škole a kriket s celou vesnicí mě nabil obrovskou energií. Až bude čas, pojedu zas. Všem doporučuji.
  Vít Křížka
  Právník
 • Dovolená nad očekávání. Srí Lanka je krásná země s nádhernými scenériemi a přátelskými obyvateli. Díky TravelNative jsme měli možnost vidět místa, které bychom na vlastní pěst určitě nenavštívili. Hlavně bychom si naše cestování neužili tak naplno a bezstarostně bez našeho průvodce. Děkuji skupině za úžasnou dovolenou se skvělými zážitky. Ještě dlouho budu vzpomínat. Samou chválu na Kubu. TravelNative každopádně doporučuji.
  Pavla Špidlová
  Studentka
 • Otto_Futro_review
  Děkuji za organizačně dobře připravený zájezd do Nepálu a průvodcovske služby Jakuba a Standy. Jejich ochotu, profesionalitu, znalost místních zvyků a podmínek,tradic a trpělivost. Děkuji za krásné zážitky a těším se na další zájezd s nimi, tentokrát na Srí Lanku. ?
  Otto Futro
  Dobrodruh
 • Oldrich Franc Review
  Vřele doporučuji všem, kdož nechtějí cestovat a poznávat země z jedoucího vlaku. Chcete-li poznat cizí zemi, musíte v ní obvykle strávit více než 22 dní. S Kubou ji za tuto dobu také dokonale nepoznáte, ale dozvíte se výrazně více než s jakoukoliv cestovkou nebo pokud byste cestovali sami na blind. Za tak krátký čas nenajdete místní obyvatele, kteří Vás nechají s nimi bydlet, jíst a případně pracovat. A teprve pokud Vás k sobě pustí blíž a budete s nimi žít, poznáte na vlastní oči jako já, jak se žije v Nepálu.
  Oldřich Franc
  Podnikatel
 • Vybrali sme sa spoznávať Nepál ako skupina dobrodruhov, ktorí sa z veľkej časti pred odletom ani nepoznali. Čo bolo však čarovné je, že sme si všetci padli aj keď sme mali každý totálne iné povolanie v živote. Spojila nás sila konceptu chlapov z TravelNative. Na takú cestu sa vydá naozaj človek čo chce spoznávať, byť tolerantný a prispôsobenlivý, aby si zaslúžil tú krásu prírody a ich kultúry. Všetci sme predsa len ľudia a všetko ľudské preto dokážeme : ) Bol to nezabudnuteľný mesiac. Ďakujem!
  Peter Varga
  Profesionálny fotograf
 • V listopadu 2017 jsem poprvé navštívil Asii a jsem rád, že zrovna pod vedením Kuby a Standy, kteří s neobyčejným zápalem a obratností jím vlastní dokázali to, že jsem si mohl po celou dobu strávenou v Nepálu jen bezstarostně vychutnávat tamější zázračnou přírodu a nám tak vzdálenou kulturu. Nic z toho by samozřejmě nebylo možné, kdyby chyběla tak bezvadná atmosféra, kterou pomáhali vytvářet všichni spolucestující. Nejvíce jsem ocenil práci kluků, když nastal nějaký neočekávaný zádrhel (v zemi jako je Nepál číhají na každém rohu). Bez zbytečných odkladů a především s chladnou hlavou se pustili do řešení. K výhodě jim byl fakt, že se znají s mnoha místními obyvateli. O samotné výpravě nechť promluví fotografie. Takže Kubo a Stando díky! Těšim se na další dobrodružství.
  Martin Král
  Chirurg