Indonésie 19 dní – Sultanát Yogyakarta, pláž a cesta centrální Jávou

Írán – 20 dní kouzlo dálného orientu
Leden 19, 2019
Indonésie 14 dní – objevování střední Jávy
Leden 27, 2019

Indonésie 19 dní – Sultanát Yogyakarta, pláž a cesta centrální Jávou

19 DNÍ V INDONÉZII (JÁVA)

TERMÍN: 19.7. - 6.8. 2019

DESTINACE: Jakarta, Yogyakarta, Gumiwang, Banjarnegara, Dieng, Purwokerto, Baturaden

NA CESTU SI PŘIPRAVTE: 23.000 Kč + letenka + očkování + pojištění

SKUPINA: max. 6 lidí

Indonésie – Netradiční objevování indonéského života

Fascinuje tě indonéská rozmanitost a chtěl bys poznat jeden z jejich největších ostrovů? Rád bys zažil východ slunce nad vrcholky hor a západy pozoroval z pláže? Navštívil indonéskou školu a povídal si s nimi o tvé kultuře? Objevoval starobylé chrámy ale i novodobé indonéské domácnosti? Naučil se základy indonéštiny a hrát na tradiční hudební nástroje?

To, že Indonésie není jen Bali, ví téměř každý. Jen málokdo ale zavítá mimo turistické oblasti a prozkoumá javánský venkov. Vydej se na netradiční putování a objevuj s námi krásy života v zapadlých vesničkách uprostřed Jávy.

Indonésií tě provede Pavla, která se během dobrovolničení v tamní vesnici zamilovala nejen do javánské kultury ale i jednoho z kolegů, a od září 2017 tam společně žijí. Spolu s manželem Asepem teď provádí Čechy a Slováky napříč střední Jávou a zasvěcují je do tajů života, který Pavlu natolik ohromil.

Nevěnují se ale jen cizincům. Jejich snem je podporovat místní komunitu, bojovat s vysokou nezaměstnaností, kvůli které často jeden z rodičů na několik let opouští rodinu a vydává se pracovat do zahraničí, a indonéskou posedlostí jednorázovými plasty.

Pro tyto účely společně budují knihovnu, přednáší ve školách, učí děti na vesnici angličtinu a povídají si o ekologii. Svým pobytem v Indonésii ale pomáháš i ty. Z každé cesty putuje 5 % nákladů na pobyt do jejich fondu a Asep s Pavlou s penězi nakládají podle aktuálních potřeb vesnice.

Jak je to s cenou za dovolenou, co vše je zahrnuto?

Částka uvedená na našich stránkách je přibližná suma nákladů na běžný život v dané zemi. Spočítali jsme náklady na ubytování, jídlo – 3x denně, přepravu z místa na místo, vstupy na jednotlivé atrakce, odměnu místním lidem za poskytnutou službu, odměnu průvodcům a také odměnu nám. V této částce NENÍ zahrnuta letenka (pokud chceš, můžeme Ti dát typ, kde ji koupit nejvýhodněji). Suma sumárum za částku uvedenou u jednotlivých cest PŘEŽIJEŠ, PROŽIJEŠ A UŽIJEŠ si pravou cestovatelskou dovolenou. Cena NEpokrývá náklady na pití, suvenýry, oblečení, ani jiné zbytečnosti, které stejně nepotřebuješ. Jediné peníze, které si od Tebe vezmeme bude záloha – všechny své náklady v dané zemi si platíš sám na místě a místním lidem.

Jak je to s letenkami?

Letenky si kupuje každý sám, avšak je zapotřebí koupit stejný let nebo let s podobným příletem. Nemějte ale obavy. S nákupem a všem kolem něho pomůžeme. Sledujeme nejlevnější letenky, nejvhodnější lety a před koupí společně vše domluvíme.

Chcete jet s námi? Níže můžete prostudovat detailní program naší cesty, kterou vás budeme doprovázet jako rádci a přátelé.

Pokud se chcete dovědět více o cestování s námi, jaké jsou podmínky a náklady na cestu, můžete nás kontaktovat napřímo a my vám s radostí poskytneme veškeré údaje - Kontakt

FOTOGRAFIE Z CESTY

Co na Jávě zažijete:

 • DEN 1 - 2 Přílet do Jakarty

  V Indonésii přistaneme na mezinárodním letišti v Jakartě. Zde nás vyzvedne Pavla a Asep, kteří s námi stráví celý pobyt. Ubytujeme se, aklimatizujeme a Asep nás zasvětí do základů indonéské kultury a vysvětlí rozdíly mezi jednotlivými etnickými menšinami. V Jakartě zůstaneme 2 noci. Jakarta je jedno z největších a nejlidnatějších měst na světě. My prozkoumáme nejen významná ale i ne tolik známá místa a zamíříme poznávat tradiční jakartskou kulturu Bekasi.
 • DEN 3-4 Po stopách sultána

  Ráno vyrazíme na východ, daleko za hranice Jakarty. Klidná ale poměrně rychlá cesta vlakem nám poskytne pohled na měnící se krajinu z vyprahlých políček až po zarostlou střední Jávu. Po obědě dorazíme do sultanátu Yogyakarta, kde se ubytujeme a strávíme 3 noci. Zavítáme do historického centra, kde si projdeme sultánovo obydlí a zhlédneme tradiční javánské představení. Naučíme se základy javánské abecedy a večer si projdeme noční město.
 • DEN 5 Yogyakarta jinak

  Ráno si vyzkoušíme výrobu tradičním kabelek z kokosových ořechů. Spolu s místními se vydáme mimo turistické oblasti a prozkoumáme opuštěné chrámy. Večer strávíme na pláži.
 • DEN 6 - 8 Objevíme život na vesnici

  Vyrazíme do Asepova rodiště – vesnice zvané Gumiwang. Celkem zde strávíme 5 nocí, sžijeme se s místními a staneme se součástí komunity. Navštívíme místní trh, kde nakoupíme čerstvé suroviny, ze kterých se později naučíme vařit tradiční indonéská jídla. Čas budeme trávit s místními, pozorovat je při práci v rybníčcích, vylovíme ryby a připravíme barbecue po indonésku. Pochutnáme si na právě utržených kokosech a prozkoumáme přírodní krásy v okolí vesnice.
 • DEN 9 - 10 Prozkoumáme tradiční řemesla

  Pochutnáme si na čerstvě upražené kávě v domácí pražírně. Vyzkoušíme si výrobu tradiční ručně malované batiky, keramiky i kožených loutek a nakonec uvaříme i usmažíme místní pochutiny.
 • DEN 11 - 12 Zazimujeme se v náhorní plošině

  Po snídani vyrazíme do náhorní plošiny Dieng a ubytujeme se u místních. Ochutnáme ovoce „carica“, které roste jen zde a v Brazílii, objevíme krásy starobylých hinduistických chrámů, sirného jezera i nekonečných zeleninových záhonků. Užijeme si jeden z nejkrásnějších východů slunce nad vrcholky hor a prozkoumáme další přírodní i hindu poklady, které Dieng nabízí.
 • DEN 13 - 14 Do Banjarnegara za relaxem

  Přesuneme se do města Banjarnegara v okolí naší vesnice a ubytujeme se v tradičních javánských budovách v rezortu PIKAS. Zrelaxujeme, zúčastníme se zde výuky angličtiny a zájemci mohou sjet řeku na raftu. Zapojíme se do sociálního projektu a pomůžeme s distribucí jídla chudým v okolí. U toho všeho budeme nejen poznávat, jak žijí místní ale i objevovat utajené perly života mimo turistické oblasti. Strávíme tu 2 noci.
 • DEN 15 - 17 Údolí vodopádů

  Vyrazíme do zapadlých vesniček. Budeme poznávat, jak žijí místní ale i objevovat utajené perly života mimo turistické oblasti. Přesuneme se dále na západ do území zvané Baturaden. Budeme objevovat krásy vodopádů, jezírek a nádherně zelených rýžových políček. Strávíme zde 2 noci.
 • DEN 18 - 19 Noční Jakarta a odlet

  Vyrazíme směrem do Purwokerto a odtud vlakem do Jakarty. Ubytujeme se a vychutnáme si noční krásy velkoměsta, nakoupíme suvenýry a užijeme si poslední společný večer. Pavla a Asep nás doprovodí na letiště odkud plní dojmů i netradičních zážitků odlétáme zpět domů.

Určitě tě bude zajímat

1Jak je to s cenou za cestu, co vše je zahrnuto?
Částka uvedená na našich stránkách je přibližná suma nákladů na běžný život v dané zemi. Spočítali jsme náklady na ubytování, jídlo – 3x denně, přepravu z místa na místo, vstupy na jednotlivé atrakce, odměnu místním lidem za poskytnutou službu, odměnu průvodcům a také odměnu nám. V této částce NENÍ zahrnuta letenka a očkování (dáme ti typ, kde kupovat letenku i proti čemu se očkovat). Suma sumárum za částku uvedenou u jednotlivých cest PŘEŽIJEŠ, PROŽIJEŠ A UŽIJEŠ si pravou cestovatelskou dovolenou. Cena NEpokrývá náklady na pití, suvenýry, oblečení, ani jiné zbytečnosti, které stejně nepotřebuješ.
2Co si vzít sebou, abych toho netahal zbytečně moc?
Batoh (dostačuje i 60 l, ideálně s pláštěnkou), vleze se jako příruční zavazadlo, lehčí oblečení jako kraťasy a triko, na vysočinu něco teplejší jako kalhoty, dlouhý rukáv, lehkou bundu, obuv: sandále, kotníkové boty (pohory), skladné žabky (nazouváky), základní lékárničku: náplast, ibalgin/paralen, tablety s minerály, léky na průjem, repelent (alespoň 25 % látky DEET), čelovka (malé světlo), opalovací krém + sluneční brýle, pončo proti dešti (pláštěnka),láhev na vodu (alespoň 1 litr, lehká), kartičku o cestovním pojištění + očkovací průkaz (vystavuje lékař, který provádí očkování) + pas. • Kopie všech dokladů (v papírové podobě i uložené online – v případě ztráty se velmi hodí) • Finanční rezervu dle uvážení
3Jaké tam bude počasí a teplota?
Indie je díky poloze v tropickém pásu zemí s vysokou teplotou po celý rok. Nemusíš si sebou brát celý šatník, botník a veškeré elektronické vychytávky. Stačí ti fotoaparát a pár kusů výše zmíněného oblečení. V Darjeelingu a Singalile, tedy v oblasti čajových plantáží se hodí teplejší oblečení. Budeme ve výškách okolo 2 000 metrů nad mořem, kde jsou dny i noci chladnější (5-15 stupňů Celsia).
4Potřebuji do Indie víza a jak je získám?
Indická víza je možné řešit online na adrese: https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html. Případně alespoň měsíc před odletem na ambasádě v Praze. Kde je třeba se dostavit s elektronicky vyplněnou žádostí, barevnou fotografií (5x5 cm) a pasem. O víza je třeba požádat v pracovní dny od 9:30 do 12:00. Poplatek spojený s vydáním turistických víz činí 2050 CZK (+70 CZK poplatek ICWF), pro osoby české národnosti. Oficiální lhůta pro vydání víz je šestidenní (včetně dvou dnů na podání a vyzvednutí pasů). Nicméně je třeba počítat raději se dvěma týdny.
5Jak je to s očkováním, potřebuji nějaké?
Ano, je fajn být očkován. Na očkování při cestách do zahraničí se objednáváte do ordinací cestovní medicíny. Z osobní zkušenosti doporučujeme Avenier – očkovací centra. Na těchto stránkách https://www.ockovacicentrum.cz/cz se můžete objednat online na konzultaci a první očkování. Aktuální ceník očkování naleznete zde: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/cenik . Výběr destinací spolu s doporučenými očkováními dle země naleznete zde: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty . Očkování není zahrnuto v sumě nákladů na jednotlivé cesty. Jedná se o individuální rozhodnutí každého z nás, jestli se očkovat nechá nebo ne.
6Kolik peněz si vzít sebou, rozměnit před odjezdem nebo až na místě?
Naše doporučení je rozměnit si české koruny (CZK) na americké dolary (USD) doma. A posléze dolary vyměnit v destinaci, kam míříš. V omezené míře se dá platit platební kartou (většinou jsou ovšem připočítány ještě procentuální poplatky za platbu kartou, standardem bývá 3-5%). Výběry z bankomatu jsou možné, ovšem jsou opět zpoplatněné fixní částkou + poplatkem tvojí banky. Ideální je mít nějakou finanční rezervu, protože stát se může cokoliv. Naše doporučení je 15-20 % z celkové částky na cestu (bez letenky).
7Co cestovní pojištění, kde ho seženu?
Cestovko určitě doporučujeme. Nikdy nevíš, co se může stát. Pokud hodně cestuješ a nevadí ti si trochu připlatit, doporučujeme celoroční členství v Alpenverein, které ti kryje i pojistné události. Informace najdeš zde http://www.oeav.cz/ Případně sjednat klasické cestovní pojištění online. Na výběr je mnoho poskytovatelů cestovního pojištění. Nejlevnější je Slavia pojišťovna. Tady je odkaz na online formulář: http://travel.slavia-pojistovna.cz/Controllers/FormSteps/_TravelSlavia_Step1.php?pid=98268083 .
8Kdo je průvodce a jak to funguje?
Na první cesty tě vezmeme my (více o nás v sekci „Kdo jsme“). V budoucnu chceme nechat úplný prostor pro realizaci místním lidem, kteří si tak budou schopni vydělat peníze na lepší živobytí poctivou prací. Ale nemusíte se ničeho bát. Jedná se o naše letité známé, kterým bychom svěřili naše děti (kdybychom nějaké měli) ….
9Termíny a počet dnů na cestu
Termíny vybíráme na základě našich zkušeností, počasí, kulturních akcí a doporučení našich známých z daných zemích. Jezdí s námi menší skupiny lidí (kolem 6 osob), kteří se musí domluvit na jednom termínu, musí se najít shoda. To bývá někdy složitější, nicméně razíme heslo – vše se dá vyřešit. S počtem dnů je to podobné. Máme vymyšlený rámec cesty danou zemí. Nebudeme tě omezovat v aktivitách na jednotlivých místech. Nemusíme chodit celou dobu společně jako školní družina. Ale pokud bys chtěl jet jinam a na jiný počet dnů, možná bude lepší to podniknout na vlastní triko. Opět je tu již známé heslo – vše se dá domluvit.
10Počet míst na jednu cestu + volná místa
Ideální je pro nás skupina 6-8 osob. Ohledně volných míst informuje vždy na našich stránkách a na sociálních sítích.
11Jaká jsou rizika?
Jedeme společně do zemí, které jsou méně rozvinuté, mají odlišnou faunu a flóru. Nebudeme Ti nalhávat, že s tím nejsou spojena žádná rizika. Rizika tu jsou. O hodně z nich víme, a proto se snažíme vše plánovat, abychom se jim, pokud možno vyhnuli obloukem. Nebudeme je tu vyjmenovávat a tím Ti zatěžovat hlavu. Pokud je to pro Tebe velmi důležité probereme to z oči v oči spolu s vysvětlením co a jak. V tomto bodě razíme dvě hesla. Je na škodu nad riziky moc přemýšlet a tím si je přivolávat. A auto tě může srazit i před Tvým domem.
12Můžu se spolehnout, že prožiju super cestovatelskou dovolenou?
Prožitek je pro nás klíčová část cestování. Proto jsme začali lidem nabízet možnosti, o kterých si právě čteš. Dáme Ti jen jednu garanci: Uděláme, co je v našich silách, aby sis cestu s námi užil a zároveň prožil něco neopakovatelného…

CO ŘÍKAJÍ NAŠI SPOLUCESTOVATELÉ

 • Annamaria juranova s travelnative
  Dovolenka na Srí Lanke bola moja prvá návšteva Ázie, vlastne moje prvé kroky mimo Európy a preto som mala prirodzene obrovské očakávania. S pokojným svedomím môžem napísať, že boli mnohonásobne prekonané a lepšie než cestovanie s TravelNative som si nemohla vybrať. Ak chce človek spoznať pravú tvar krajiny, jej kultúru, pokecať s miestnymi, ochutnať ich tradičné jedlá, preskúmať krásy prírody, tak vrelo odporúčam všetkými desiatimi. Bonusom je pexeso či kriket s miestnymi deťmi a hlavne ten dobrý pocit, že aj na dovolenka vlastne pomáhate. No nič by nebolo také dokonalé nebyť našich večne vysmiatych sprievodcov, ktorí nám Srí lanku predostreli ako na zlatom podnose. Vymysleli super program, množstvo alternatív, aby vyhoveli každému, dozvedeli sme sa vďaka nim kopu zaujímavých informácii , tipy, triky ako prežiť a najviac si to užiť. Odniesla som si zážitky do konca života. Ďakujem !!
  Annamária Juráňová
  Studentka medicíny
 • Michal Frank s travelnative
  S TravelNative jsem vyrazil na Srí lanku a bylo to prostě úžasné. Díky TravelNatice jsem zažil a viděl tolik krásných památek, chrámů, popovídali si s místními lidmi, navštívili výuku v místní škole, prostě paráda. Na všechny moje otázky mi vždy průvodci s nadšením a zapálením odpověděli. Rozhodně TravelNative můžu jen a jen doporučit!! Příště znovu! Moc děkuju za krásné zážitky. 
   
  Michal Frank
  Pekař a cukrář
 • Maru jancarikova travelnative
  Krásně a aktivně strávený čas se super skupinkou, nezapomenutelné zážitky na celý život, které máme díky Kubíkovi. Srí Lanka byla úchvatná, dobře vybraná místa i aktivity, bylo o nás postaráno. Těším se na Nepál! Istuti.
  Maru Jančaříková
  Marketing manager
 • aneta cunderlova travelnative
  Před pár dny jsem se vrátila z naprosto fantastické a nezapomenutelné dovolené na Srí Lance. Rada bych napsala něco alespoň trochu negativního, aby mé hodnoceni vypadalo objektivněji, ale prostě není co!!! Vše bylo úžasné a když se náhodou vyskytl nějaký problém, průvodce Kuba si s ním hladce poradil. Opravdu skvělá dovolená plná nádherných zážitků, cestování a krásných lidí. Čtrnáct dní jsme se jen smáli, hodovali a užívali si života. Co víc si jen může člověk na dovolené přát?!! 
  Aneta Čunderlová
  Dobrodruh
 • Veronika Chylova na Sri Lance s TravelNative
  Cestovanie s TravelNative je perfektné - každý deň nový zážitok, autentická skúsenosť a spoznávanie skutočnej krajiny a jej obyvateľov. Som nesmierne rada, že som mohla takto prebádať práve Srí Lanku - úžasnú krajinu s usmievavými ľuďmi a dychvyrážajúcou prírodou :) Ďakujem za skvelé spomienky a atmosféru, ktorú som si so sebou priniesla aj domov :) TravelNative vrelo odporúčam každému, kto si chce svoje cestovanie vychutnať naplno 
  Veronika Chylová
  Marketing manager
 • Kuba byl hrozně fajn, milý, obětavý a schopný průvodce, který s úsměvem na tváři vyhovoval všem našim cestovatelským rozmarům. Program se vždy přizpůsobil našim přáním a silám. Viděli jsme jsme jak turistickou klasiku, tak místa, kam se běžně nevydáte. Třeba učení v místní škole a kriket s celou vesnicí mě nabil obrovskou energií. Až bude čas, pojedu zas. Všem doporučuji.
  Vít Křížka
  Právník
 • Dovolená nad očekávání. Srí Lanka je krásná země s nádhernými scenériemi a přátelskými obyvateli. Díky TravelNative jsme měli možnost vidět místa, které bychom na vlastní pěst určitě nenavštívili. Hlavně bychom si naše cestování neužili tak naplno a bezstarostně bez našeho průvodce. Děkuji skupině za úžasnou dovolenou se skvělými zážitky. Ještě dlouho budu vzpomínat. Samou chválu na Kubu. TravelNative každopádně doporučuji.
  Pavla Špidlová
  Studentka
 • Otto_Futro_review
  Děkuji za organizačně dobře připravený zájezd do Nepálu a průvodcovske služby Jakuba a Standy. Jejich ochotu, profesionalitu, znalost místních zvyků a podmínek,tradic a trpělivost. Děkuji za krásné zážitky a těším se na další zájezd s nimi, tentokrát na Srí Lanku. ?
  Otto Futro
  Dobrodruh
 • Oldrich Franc Review
  Vřele doporučuji všem, kdož nechtějí cestovat a poznávat země z jedoucího vlaku. Chcete-li poznat cizí zemi, musíte v ní obvykle strávit více než 22 dní. S Kubou ji za tuto dobu také dokonale nepoznáte, ale dozvíte se výrazně více než s jakoukoliv cestovkou nebo pokud byste cestovali sami na blind. Za tak krátký čas nenajdete místní obyvatele, kteří Vás nechají s nimi bydlet, jíst a případně pracovat. A teprve pokud Vás k sobě pustí blíž a budete s nimi žít, poznáte na vlastní oči jako já, jak se žije v Nepálu.
  Oldřich Franc
  Podnikatel
 • Vybrali sme sa spoznávať Nepál ako skupina dobrodruhov, ktorí sa z veľkej časti pred odletom ani nepoznali. Čo bolo však čarovné je, že sme si všetci padli aj keď sme mali každý totálne iné povolanie v živote. Spojila nás sila konceptu chlapov z TravelNative. Na takú cestu sa vydá naozaj človek čo chce spoznávať, byť tolerantný a prispôsobenlivý, aby si zaslúžil tú krásu prírody a ich kultúry. Všetci sme predsa len ľudia a všetko ľudské preto dokážeme : ) Bol to nezabudnuteľný mesiac. Ďakujem!
  Peter Varga
  Profesionálny fotograf
 • V listopadu 2017 jsem poprvé navštívil Asii a jsem rád, že zrovna pod vedením Kuby a Standy, kteří s neobyčejným zápalem a obratností jím vlastní dokázali to, že jsem si mohl po celou dobu strávenou v Nepálu jen bezstarostně vychutnávat tamější zázračnou přírodu a nám tak vzdálenou kulturu. Nic z toho by samozřejmě nebylo možné, kdyby chyběla tak bezvadná atmosféra, kterou pomáhali vytvářet všichni spolucestující. Nejvíce jsem ocenil práci kluků, když nastal nějaký neočekávaný zádrhel (v zemi jako je Nepál číhají na každém rohu). Bez zbytečných odkladů a především s chladnou hlavou se pustili do řešení. K výhodě jim byl fakt, že se znají s mnoha místními obyvateli. O samotné výpravě nechť promluví fotografie. Takže Kubo a Stando díky! Těšim se na další dobrodružství.
  Martin Král
  Chirurg