Srí Lanka – 16 dní putování napříč ostrovem

Trek Mardi Himal aneb cesta do 4500 m
Červen 24, 2017
Nepál na 14 dní – Život v horské vesničce, čajová tour a Kanchenjunga
Březen 5, 2018

Srí Lanka – 16 dní putování napříč ostrovem

16 DNÍ PO SRÍ LANCE

ROK 2022

1. TERMÍN: 16.1. - 1.2.2022 (provádí jeden z průvodců TravelNative)

2. TERMÍN: 3. - 19.2.2022 (provádí jeden z průvodců TravelNative)

3. TERMÍN: 15.6. - 1.7.2022 (provádí jeden z průvodců TravelNative)

4. TERMÍN: 3. - 19.7.2022 (provádí jeden z průvodců TravelNative)

DESTINACE: Gewalseeya, Anuradhapura, Nilaveli, Nanu Oya, Kandy, Colombo

NA CESTU SI PŘIPRAVTE: 23.900 Kč + letenka + očkování + pojištění

SKUPINA: max. 6 lidí

Sri Lanka - Putování napříč ostrovem

Chceš projet v otevřených dveřích vlaku nekonečné serpentýny ceylonských čajových plantáží? Obejít starobylé stupy královského města Anuradhapury. Vidět město na skále Sigiriya. Potápět se do korálových zahrad. Projet si na kole část Srí Lanské buše. Ochutnat speciality vařené na ohni místními lidmi. Popovídat si v sinhálštině u pravého ceylonského čaje. Anebo snad poznat podstatu buddhismu? Mrkni na program níže a pojeď s námi.

Cestujeme a objevujeme ta nejhezčí místa za pomoci místních lidí. Na Srí Lance máme skvělého kamaráda Heenkendu, který nám pomáhá jako průvodce. Část cesty trávíme u místní rodiny. Jíme spolu, spíme spolu a prožíváme život spolu s nimi.

Na Srí Lance podporujeme Heenkendu - člověka, který zadarmo doučuje děti z chudších rodin angličtinu. Bez znalosti jazyka neuspějí mladí lidé na univerzitách, kde je vše vyučováno v Angličtině. Univerzitní vzdělání je klíčem k alespoň trochu lepšímu životu. Pro tyto studenty jsme vytvořili fond, kde každou cestou přispívá každý cestovatel 5 USD/den. Z fondu následně nakupujeme školní pomůcky, uniformy a co je právě potřeba - fond si řídí Heenkenda. Pomáháme také společnou interakcí  s dětmi z okolních vesnic. Před každou cestou se právě s Heenkendou domlouváme na tom, co by mohlo pomoci, a tyto věci se následně pokoušíme sehnat a spolu se skupinou dovézt. Jedná se o děti zejména ze Sinhálských rodin.
Část výše zmíněného příspěvku rozdělujeme ve spolupráci se Selwou - majitelem ubytování na Srí Lanské vysočině. Zde jsou z fondu financovány extra hodiny pro studenty zejména z Tamilských rodin.

Informace k cestování za dob pandemie:

Chceme cestovat, objevovat rozličná místa, poznávat a pomáhat. Prvotní je ovšem bezpečí našich členů – spolucestovatelů. Pokud by byla situace, po zvážení průvodce, v zemi nebezpečná, může rozhodnout o zrušení výpravy (příkladem je Írán a Tanzánie pro rok 2021). V případě zrušení cesty na základě pandemických opatření v boji proti Covidu, pak vracíme celou zálohu na mimořádný členský příspěvek. Nemusíš se bát, že přijdeš o peníze. V případě zrušení cesty z osobních důvodů se řídíme dle platných pravidel klubu.

Při budoucím cestování musíme také počítat s vyššími náklady. Zejména náklady na PCR testy, vyžadované ve všech zemích, kam vyrážíme. Může dojít ke zdražení základních životních potřeb: potraviny, doprava a ubytování. Místní ekonomiky jsou často centrálně řízeny vládou, proto se jedná o skokové nárůsty cen. S tímto bohužel také nic neuděláme. Budeme se snažit o těchto výkyvech informovat před cestou a aktuálně podle toho, jak budou zaváděny.

Shrnuto, podtrženo: cestování bude dobrodružnější a o něco dražší.

Jak je to s náklady na cestu, co vše je zahrnuto?

Částka uvedená na našich stránkách je přibližná suma nákladů na běžný život v dané zemi spojená s příspěvkem do fondu pomoci. Spočítali jsme tedy náklady na ubytování, jídlo – 3x denně, přepravu z místa na místo, vstupy na jednotlivé atrakce, odměnu místním lidem za poskytnutou službu, odměnu průvodcům a také odměnu nám.

Suma sumárum za částku uvedenou u jednotlivých cest PŘEŽIJEŠ, PROŽIJEŠ A UŽIJEŠ cestovatelskou dovolenou.

Cena NEpokrývá náklady na tekutiny, očkování, suvenýry, pojištění, oblečení, ani jiné zbytečnosti, které stejně nepotřebuješ (až na tu vodu, možná očkování a pojištění).

Rozpis nákladů na cestuCZKUSD
Náklady na cestu-ubytování, přeprava, 3x denně jídlo, vstupy na památky (bereš s sebou na cestu v USD, platíš přímo místním obyvatelům)10500460
Fond pomoci, podpora dané lokality (průvodce s místními nakoupí a Ty předáš co je zrovna třeba, vybere si průvodce v místní měně v průběhu cesty)200080
Mimořádný členský příspěvek, peníze jdoucí za spolkem na jeho chod a na zaplacení cesty průvodci (v CZK, před cestou, na dvě části-záloha/doplatek)11400520
Celkem náklady na cestu239001060
Náklady mimo rozpočet-letenka, víza, cestovní pojištění, suvenýry, tekutiny (se vším pomáhá průvodce akce)????

Nutný příklad cen v regionu:

Dáš-li si každý den:

 • jeden džus z čerstvého ovoce, připrav si navíc 600 CZK (17 dnů)
 • jednu Coca Colu, připrav si navíc 200 CZK (17 dnů)
 • jedno pivo (ležák - 4.8%) připrav si navíc 1 200 CZK (17 dnů)
 • jeden královský kokos (čerstvý kokosový ořech-pije se kokosová voda), připrav si navíc 300 CZK (17 dnů)
 • tři banány, jedno mango a jedno avokádo, připrav si navíc 700 CZK (17 dnů)

Koupíš-li si suvenýry:

 • pohlednice se známkou poslaná do Evropy stojí 10-50 CZK
 • magnetka na lednici stojí 20-80 CZK
 • plátěná, konopná, či jiná taška s motivem země, slona nebo něčeho jiného stojí 100-300 CZK
 • ručně vyřezávaná dřevěná figurka stojí podle velikosti 150-xtisíc CZK

Chceš-li se obléci jako místní:

 • sárong (oděv pro muže-sukně) stojí 100-300 CZK
 • lněná košile unisex stojí 150-400 CZK
 • bavlněné kalhoty unisex stojí 200-600 CZK
 • sárí (oděv pro ženy) stojí 200-1000 CZK
 • kalhoty s motivem z bavlny unisex stojí 100-400 CZK

Máš-li chuť na místní čaj, koření, kávu:

 • 100 g černého čaje stojí 50-500 CZK (dle kvality, sklizně a balení)
 • 100 g zrnkové kávy stojí 20-300 CZK (dle kvality a balení)
 • 100 g kardamomu stojí 80-200 CZK (dle kvality a balení)
 • 100 g celého pepře stojí 10-50 CZK (dle kvality a balení)
 • 100 g celé skořice stojí 30-80 CZK (dle kvality a balení)
 • 100 g mleté skořice stojí 40-90 CZK (dle kvality a balení)
 • 100 g mletého chilli stojí 5-20 CZK (dle kvality a balení)
 • 100 g mleté kurkumy stojí 8-25 CZK (dle kvality a balení)

Chceš jet s námi? Níže můžeš prostudovat detailní program naší cesty, kterou tě budeme doprovázet jako rádci a přátelé. Pokud se chceš dovědět více o cestování s námi, jaké jsou podmínky a náklady na cestu, můžeš nás kontaktovat na přímo a my ti s radostí poskytneme veškeré údaje - Kontakt

FOTOGRAFIE Z CESTY

Co na Srí Lance zažijete:

 • DEN 1 - 4 Přílet a cesta do vesnice

  Na Srí Lanku doletíme na mezinárodní letiště do Negomba. Vzhůru za naším kamarádem Heenkendou. Jedeme do Gewalseeyi, malé vesnice jižně od Anuradhapury. Tady budeme ubytováni u tří rodin, které spolu sousedí. Popovídáme s nimi v Sinhálštině, ochutnáme speciality Srí Lanské kuchyně a půjdeme se podívat i na to, jak vypadá vyučování angličtiny. Jeden den si také uděláme výlet do Anuradhapury, kde nás Heenkenda provede a povypráví nám o tomto významném buddhistickém místě. V Gewalseeye strávíme čtyři noci.
 • DEN 5 - 8 Cesta do Nilaveli

  Od Heenkendu se pojedeme vykoupat na pláže v Nilaveli. Zde můžeme jít šnorchlovat k malé korálové zahradě, lovit ryby, podívat se do nedalekého Trincomalee na krásný Hinduistický chrám a pevnost vybudovanou v 17. století Nizozemci. V Nilavelli strávíme tři noci.
 • DEN 9 Cesta do Sigiriye

  Naše další kroky povedou za historií. Pojedeme do Sigiriye, starobylého města na skále. Přespíme zde jednu noc.
 • DEN 10 - 12 Vesnice Nanu Oya, čaj a džungle

  Vzhůru na vysočinu, do malé vesnice Nanu Oya obklopené kopci posetými čajem. Uděláme si výlet džunglí a čajovými plantážemi. Strávíme zde dvě noci.
 • DEN 13 - 14 Cesta vlakem a výšlap na Adam´s peak

  Dvanáctý den pojedeme vlakem čajovými plantážemi do města Hutton a poté autobusem do vesnice Nallathanniya. Odtud druhý den vyrazíme na Adamovu horu, kde je dle historky obtisknuta ploska buddhovy nohy. Půjdeme 5 500 schodů a budeme mít nádherný výhled na Ceylonskou vysočinu.
 • DEN 15 - 16 Colombo, poslední suvenýry a odlet

  Poslední den pojedeme vlakem směr hlavní město Colombo. Nakoupíme vzácná koření, podíváme se na Galle face a večer nebo další den ráno poletíme domů.

Určitě tě bude zajímat

1Jak je to s cenou za cestu, co vše je zahrnuto?
Částka uvedená na našich stránkách je přibližná suma nákladů na běžný život v dané zemi spojená s příspěvkem do fondu pomoci. Spočítali jsme tedy náklady na ubytování, jídlo – 3x denně, přepravu z místa na místo, vstupy na jednotlivé atrakce, odměnu místním lidem za poskytnutou službu, odměnu průvodcům a také odměnu nám. Suma sumárum za částku uvedenou u jednotlivých cest PŘEŽIJEŠ, PROŽIJEŠ A UŽIJEŠ cestovatelskou dovolenou. Cena NEpokrývá náklady na tekutiny, očkování, suvenýry, pojištění, oblečení, ani jiné zbytečnosti, které stejně nepotřebuješ (až na tu vodu, možná očkování a pojištění).
2Co kolik stojí?
Dáš-li si každý den: ● jeden džus z čerstvého ovoce, připrav si navíc 600 CZK (17 dnů) ● jednu Coca Colu, připrav si navíc 200 CZK (17 dnů) ● jedno pivo (ležák - 4.8%) připrav si navíc 1 200 CZK (17 dnů) ● jeden královský kokos (čerstvý kokosový ořech-pije se kokosová voda), připrav si navíc 300 CZK (17 dnů) ● tři banány, jedno mango a jedno avokádo, připrav si navíc 700 CZK (17 dnů). Koupíš-li si suvenýry: ● pohlednice se známkou poslaná do Evropy stojí 10-50 CZK ● magnetka na lednici stojí 20-80 CZK ● plátěná, konopná, či jiná taška s motivem země, slona nebo něčeho jiného stojí 100-300 CZK ● ručně vyřezávaná dřevěná figurka stojí podle velikosti 150-xtisíc CZK. Chceš-li se obléci jako místní: ● sárong (oděv pro muže-sukně) stojí 100-300 CZK ● lněná košile unisex stojí 150-400 CZK ● bavlněné kalhoty unisex stojí 200-600 CZK ● sárí (oděv pro ženy) stojí 200-1000 CZK ● kalhoty s motivem z bavlny unisex stojí 100-400 CZK. Máš-li chuť na místní čaj, koření, kávu: ● 100 g černého čaje stojí 50-500 CZK (dle kvality, sklizně a balení) ● 100 g zrnkové kávy stojí 20-300 CZK (dle kvality a balení) ● 100 g kardamomu stojí 80-200 CZK (dle kvality a balení) ● 100 g celého pepře stojí 10-50 CZK (dle kvality a balení) ● 100 g celé skořice stojí 30-80 CZK (dle kvality a balení) ● 100 g mleté skořice stojí 40-90 CZK (dle kvality a balení) ● 100 g mletého chilli stojí 5-20 CZK (dle kvality a balení) ● 100 g mleté kurkumy stojí 8-25 CZK (dle kvality a balení)
3Co si vzít sebou, abych toho netahal zbytečně moc?
● Batoh (dostačuje i 50 l, ideálně s pláštěnkou) ● Dlouhé kalhoty, ideálně s možností odepnutí nohavic (hodí se na vysočině) ● Termoprádlo ● Kraťasy ● Triko ● Rolák/mikina (hodí se na vysočině) ● Lehká bunda (hodí se na vysočině) ● Sandále/skladné žabky (nazouváky) ● Polobotky s dobrou podrážkou ● Tunel na krk/hlavu/ruku (ten se hodí vždy) ● Spodní prádlo ● Ručník + kartáček na zuby + malá pasta + dezinfekční gel + sprchový gel + Nivea ● Lékárnička: náplast + australský olejíček + ibalgin/paralen + tablety s minerály (např. Fluidex) + silná antibiotika (např. Azitromicin, na předpis) + léky na průjem (Ercefuril) + lék na obnovu střevní mikroflóry (např. Biopron) + repelent (alespoň 25 % látky DEET) + lék na alergické reakce (např. Xyzal – dostačuje, když vezme jeden člověk ve skupině) ● Čelovka (malé světlo) ● Opalovací krém + sluneční brýle ● Pončo proti dešti (pláštěnka) ● Láhev na vodu (alespoň 1 litr, lehká) ● Kartičku o cestovním pojištění + očkovací průkaz (vystavuje lékař, který provádí očkování) + pas ● Kopie všech dokladů (v papírové podobě i uložené online – v případě ztráty se velmi hodí) ● Finanční rezervu dle uvážení ● Fotoaparát ● PS.: dobrá kniha a karty se vždy hodí, malá dobrá skladná hra proti trudnomyslnosti je též vítána
4Jaké tam bude počasí a teplota?
Srí Lanka je díky poloze v tropickém pásu zemí s vysokou teplotou po celý rok. Nemusíš si sebou brát celý šatník, botník a veškeré elektronické vychytávky. Stačí ti fotoaparát a pár kusů výše zmíněného oblečení. Na vysočině, tedy v oblasti čajových plantáží se hodí teplejší oblečení. Budeme ve výškách 1 500 – 2 000 metrů nad mořem, kde jsou dny i noci chladnější (10-15 stupňů Celsia).
5Potřebuji na Srí Lanku víza a jak je získám?
Srí Lánská víza se vyřizují online na stránkách: https://eta.gov.lk/etaslvisa/etaNavServ?payType=1 . Pokud potřebujete pomoci, zavolejte nám. Cena za víza je 35 USD.
6Jak je to s očkováním, potřebuji nějaké?
Ano, je fajn být očkován. Na očkování při cestách do zahraničí se objednáváte do ordinací cestovní medicíny. Z osobní zkušenosti doporučujeme Avenier – očkovací centra. Na těchto stránkách https://www.ockovacicentrum.cz/cz se můžete objednat online na konzultaci a první očkování. Aktuální ceník očkování naleznete zde: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/cenik . Výběr destinací spolu s doporučenými očkováními dle země naleznete zde: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty . Očkování není zahrnuto v sumě nákladů na jednotlivé cesty. Jedná se o individuální rozhodnutí každého z nás, jestli se očkovat nechá nebo ne.
7Kolik peněz si vzít sebou, rozměnit před odjezdem nebo až na místě?
Naše doporučení je rozměnit si české koruny (CZK) na americké dolary (USD) doma. A posléze dolary vyměnit v destinaci, kam míříš. V omezené míře se dá platit platební kartou (většinou jsou ovšem připočítány ještě procentuální poplatky za platbu kartou, standardem bývá 3-5%). Výběry z bankomatu jsou možné, ovšem jsou opět zpoplatněné fixní částkou + poplatkem tvojí banky. Ideální je mít nějakou finanční rezervu, protože stát se může cokoliv. Naše doporučení je 15-20 % z celkové částky na cestu (bez letenky).
8Co cestovní pojištění, kde ho seženu?
Cestovko určitě doporučujeme. Nikdy nevíš, co se může stát. Pokud hodně cestuješ a nevadí ti si trochu připlatit, doporučujeme celoroční členství v Alpenverein, které ti kryje i pojistné události. Informace najdeš zde http://www.oeav.cz/ Případně sjednat klasické cestovní pojištění online. Na výběr je mnoho poskytovatelů cestovního pojištění. Nejlevnější je Slavia pojišťovna. Tady je odkaz na online formulář: http://travel.slavia-pojistovna.cz/Controllers/FormSteps/_TravelSlavia_Step1.php?pid=98268083.
9Kdo je průvodce a jak to funguje?
Na první cesty tě vezmeme my (více o nás v sekci „Kdo jsme“). V budoucnu chceme nechat úplný prostor pro realizaci místním lidem, kteří si tak budou schopni vydělat peníze na lepší živobytí poctivou prací. Ale nemusíte se ničeho bát. Jedná se o naše letité známé, kterým bychom svěřili naše děti (kdybychom nějaké měli) ….
10Termíny a počet dnů na cestu
Termíny vybíráme na základě našich zkušeností, počasí, kulturních akcí a doporučení našich známých z daných zemích. Jezdí s námi menší skupiny lidí (kolem 6 osob), kteří se musí domluvit na jednom termínu, musí se najít shoda. To bývá někdy složitější, nicméně razíme heslo – vše se dá vyřešit. S počtem dnů je to podobné. Máme vymyšlený rámec cesty danou zemí. Nebudeme tě omezovat v aktivitách na jednotlivých místech. Nemusíme chodit celou dobu společně jako školní družina. Ale pokud bys chtěl jet jinam a na jiný počet dnů, možná bude lepší to podniknout na vlastní triko. Opět je tu již známé heslo – vše se dá domluvit.
11Počet míst na jednu cestu + volná místa
Ideální je pro nás skupina 5-7 osob. Minimální počet spolucestovatelů pro zrealizování cesty je 4. Ohledně volných míst informuje vždy na našich stránkách a na sociálních sítích.
12Jaká jsou rizika?
Jedeme společně do zemí, které jsou méně rozvinuté, mají odlišnou faunu a flóru. Nebudeme Ti nalhávat, že s tím nejsou spojena žádná rizika. Rizika tu jsou. O hodně z nich víme, a proto se snažíme vše plánovat, abychom se jim, pokud možno vyhnuli obloukem. Nebudeme je tu vyjmenovávat a tím Ti zatěžovat hlavu. Pokud je to pro Tebe velmi důležité probereme to z oči v oči spolu s vysvětlením co a jak. V tomto bodě razíme dvě hesla. Je na škodu nad riziky moc přemýšlet a tím si je přivolávat. A auto tě může srazit i před Tvým domem.
13Můžu se spolehnout, že prožiju super cestovatelskou dovolenou?
Prožitek je pro nás klíčová část cestování. Proto jsme začali lidem nabízet možnosti, o kterých si právě čteš. Dáme Ti jen jednu garanci: Uděláme, co je v našich silách, aby sis cestu s námi užil a zároveň prožil něco neopakovatelného…
14Zvířata na cestách
Často se nás ptáte, na jaká zvířátka se můžete těšit. Jestli potkáme pavouky, hady, myši, slony, či něco, co jste ještě nikdy neviděli. Je dosti pravděpodobné, že nějaká z těchto zvířat potkáme. Jezdíme na místa, kde obecně žije mnohem více zvířat než u nás. Soužití mezi nimi a lidmi je naprosto běžné. Mravenci se v řetězech procházejí přes stěnu koupelny, kde se právě sprchuješ. Pavouci staví své sítě mezi větvemi, ale i v otevřených dveřích. Sem tam narazíš i na varana procházejícího se kolem cesty, či malé veverky běhající po palmách. Vše je doprovázené cvrkáním cvrčků, cikád, zpěvem ptáků, pávů a dalších zvířat žijících v místní přírodě. Těchto zvířat není třeba se bát. Místní lidé nám navíc vždy řeknou, jak se k nim chovat.

CO ŘÍKAJÍ NAŠI SPOLUCESTOVATELÉ

 • Annamaria juranova s travelnative
  Dovolenka na Srí Lanke bola moja prvá návšteva Ázie, vlastne moje prvé kroky mimo Európy a preto som mala prirodzene obrovské očakávania. S pokojným svedomím môžem napísať, že boli mnohonásobne prekonané a lepšie než cestovanie s TravelNative som si nemohla vybrať. Ak chce človek spoznať pravú tvar krajiny, jej kultúru, pokecať s miestnymi, ochutnať ich tradičné jedlá, preskúmať krásy prírody, tak vrelo odporúčam všetkými desiatimi. Bonusom je pexeso či kriket s miestnymi deťmi a hlavne ten dobrý pocit, že aj na dovolenka vlastne pomáhate. No nič by nebolo také dokonalé nebyť našich večne vysmiatych sprievodcov, ktorí nám Srí lanku predostreli ako na zlatom podnose. Vymysleli super program, množstvo alternatív, aby vyhoveli každému, dozvedeli sme sa vďaka nim kopu zaujímavých informácii , tipy, triky ako prežiť a najviac si to užiť. Odniesla som si zážitky do konca života. Ďakujem !!
  Annamária Juráňová
  Studentka medicíny
 • Michal Frank s travelnative
  S TravelNative jsem vyrazil na Srí lanku a bylo to prostě úžasné. Díky TravelNatice jsem zažil a viděl tolik krásných památek, chrámů, popovídali si s místními lidmi, navštívili výuku v místní škole, prostě paráda. Na všechny moje otázky mi vždy průvodci s nadšením a zapálením odpověděli. Rozhodně TravelNative můžu jen a jen doporučit!! Příště znovu! Moc děkuju za krásné zážitky. 
   
  Michal Frank
  Pekař a cukrář
 • Maru jancarikova travelnative
  Krásně a aktivně strávený čas se super skupinkou, nezapomenutelné zážitky na celý život, které máme díky Kubíkovi. Srí Lanka byla úchvatná, dobře vybraná místa i aktivity, bylo o nás postaráno. Těším se na Nepál! Istuti.
  Maru Jančaříková
  Marketing manager
 • aneta cunderlova travelnative
  Před pár dny jsem se vrátila z naprosto fantastické a nezapomenutelné dovolené na Srí Lance. Rada bych napsala něco alespoň trochu negativního, aby mé hodnoceni vypadalo objektivněji, ale prostě není co!!! Vše bylo úžasné a když se náhodou vyskytl nějaký problém, průvodce Kuba si s ním hladce poradil. Opravdu skvělá dovolená plná nádherných zážitků, cestování a krásných lidí. Čtrnáct dní jsme se jen smáli, hodovali a užívali si života. Co víc si jen může člověk na dovolené přát?!! 
  Aneta Čunderlová
  Dobrodruh
 • Veronika Chylova na Sri Lance s TravelNative
  Cestovanie s TravelNative je perfektné - každý deň nový zážitok, autentická skúsenosť a spoznávanie skutočnej krajiny a jej obyvateľov. Som nesmierne rada, že som mohla takto prebádať práve Srí Lanku - úžasnú krajinu s usmievavými ľuďmi a dychvyrážajúcou prírodou :) Ďakujem za skvelé spomienky a atmosféru, ktorú som si so sebou priniesla aj domov :) TravelNative vrelo odporúčam každému, kto si chce svoje cestovanie vychutnať naplno 
  Veronika Chylová
  Marketing manager
 • Kuba byl hrozně fajn, milý, obětavý a schopný průvodce, který s úsměvem na tváři vyhovoval všem našim cestovatelským rozmarům. Program se vždy přizpůsobil našim přáním a silám. Viděli jsme jsme jak turistickou klasiku, tak místa, kam se běžně nevydáte. Třeba učení v místní škole a kriket s celou vesnicí mě nabil obrovskou energií. Až bude čas, pojedu zas. Všem doporučuji.
  Vít Křížka
  Právník
 • Dovolená nad očekávání. Srí Lanka je krásná země s nádhernými scenériemi a přátelskými obyvateli. Díky TravelNative jsme měli možnost vidět místa, které bychom na vlastní pěst určitě nenavštívili. Hlavně bychom si naše cestování neužili tak naplno a bezstarostně bez našeho průvodce. Děkuji skupině za úžasnou dovolenou se skvělými zážitky. Ještě dlouho budu vzpomínat. Samou chválu na Kubu. TravelNative každopádně doporučuji.
  Pavla Špidlová
  Studentka