Kontakt

Chceš vycestovat? Kontaktuj nás

Časté dotazy, které nám kladete

1Co si vzít sebou, abych toho netahal zbytečně moc?
Každá cesta se liší. Ovšem základ bývá stejný. Batoh (dostačuje i 50 l, ideálně s pláštěnkou), vleze se jako příruční zavazadlo, lehčí oblečení jako kraťasy a triko, na vysočinu něco teplejší jako kalhoty, dlouhý rukáv, lehkou bundu, obuv: sandále, kotníkové boty (pohory), skladné žabky (nazouváky), základní lékárničku: náplast, ibalgin/paralen, tablety s minerály, léky na průjem, repelent (alespoň 25 % látky DEET), čelovka (malé světlo), opalovací krém + sluneční brýle, pončo proti dešti (pláštěnka),láhev na vodu (alespoň 1 litr, lehká), kartičku o cestovním pojištění + očkovací průkaz (vystavuje lékař, který provádí očkování) + pas.
2Jaké tam bude počasí a teplota?
Jezdíme jak do tropických oblastí s vysokou teplotou po celý rok, tak do vysokých hor, kde mrzne. Nemusíš si sebou brát celý šatník, botník a veškeré elektronické vychytávky. Ke každé cestě dostaneš veškeré informace včetně seznamu vybavení.
3Jak je to s vízi?
Informace k zařízení víz ti sdělí průvodce v pravý čas před cestou.
4Jak je to s očkováním, potřebuji nějaké?
Očkování není povinnost a každý k němu přistupuje různě – existují cestovatelé, kteří se nenechají očkovat. Doporučujeme tato základní očkování: žloutenka A+B, tetanus, břišní tyfus. Ideálním časem na očkování jsou dva měsíce před odjezdem, nejkratší možný čas je jeden měsíc. Pokud máš o očkování zájem domluv si schůzku ve tvém očkovacím centru a domluv se na konkrétních detailech: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/kde-ockujeme . Očkování není zahrnuto v sumě nákladů na jednotlivé cesty. Jedná se o individuální rozhodnutí každého z nás, jestli se očkovat nechá nebo ne.
5Kolik peněz si vzít sebou, zaměnit před odchodem nebo až na místě?
Naše doporučení je směnit si České koruny (CZK) na Americké dolary (USD)/Eura (EUR) doma. A posléze vyměnit za hotovost v destinaci, kam míříš. V omezené míře se dá platit platební kartou (většinou jsou ovšem připočítány ještě percentuálně poplatky za platbu kartou, standardem bývá 3-5%). Výběry z bankomatu jsou možné, ovšem jsou opět zpoplatněné fixní částkou + poplatkem tvojí banky. Ideální je mít nějakou finanční rezervu, protože stát se může cokoliv. Naše doporučení je 15-20 % z celkové částky na cestu (bez letenky).
6Co cestovní pojištění, kde ho seženu?
Pojištění je nejjednodušší sjednat online. Na výběr je mnoho poskytovatelů cestovního pojištění. Nejlepší je z našeho pohledu Český horolezecký svaz a jejich pojištění ve spolupráci s Uniqa: https://www.horosvaz.cz/cestovni-pojisteni/ (skvělé krytí a asistenční linka v českém jazyce). Pak rakouský Alpenverein: http://www.alpenverein.cz/pojisteni/ (asistenční linka pouze v němčině a angličtině, základní krytí). Celosvětová klasika za dostupnou cenu s dobrým servisem je AXA: https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/.
7Jak je to s cenou za dovolenou, co vše je zahrnuto?
Rozpis nákladů zahrnutých v ceně najdeš stejně jako náklady navíc v přehledných tabulkách na detailu každé cesty.
8Kdo je průvodce a jak to funguje?
Na první cesty Tě vezmeme my (více v sekci „O nás“). V budoucnu chceme nechat úplný prostor pro realizaci místním lidem, kteří si tak budou schopni vydělat peníze na lepší živobytí poctivou prací. Ale nemusíte se ničeho bát. Jedná se o naše letité známé, kterým bychom svěřili naše děti….
9Jak vybíráme termíny, počet dnů a účastníky?
Termíny vybíráme na základě našich zkušeností, počasí, kulturních akcí a doporučení našich známých z daných zemích. Jezdí s námi menší skupiny lidí (4-9 osob), kteří se musí domluvit na jednom termínu, musí se najít shoda. To bývá někdy složitější, nicméně razíme heslo – vše se dá vyřešit. S počtem dnů je to podobné. Máme vymyšlený rámec cesty danou zemí. Nebudeme Tě omezovat v aktivitách na jednotlivých místech. Nemusíme chodit celou dobu společně jako školní družina. Ale pokud bys chtěl jet jinam a na jiný počet dnů, možná bude lepší to podniknout na vlastní triko. Opět je tu již známé heslo – vše se dá domluvit.
10Kolik účastníků je ve skupinách?
Ideální je pro nás skupina 4-9 osob. Ohledně volných míst informuje vždy na detailu konkrétní cesty.
11Jaká jsou rizika?
Jedeme společně do zemí, které jsou méně rozvinuté, mají odlišné klima, faunu a flóru. Nebudeme ti nalhávat, že s tím nejsou spojena žádná rizika. Rizika tu jsou. O hodně z nich víme, a proto se snažíme vše plánovat, abychom se jim, pokud možno vyhnuli obloukem. Rizika tu nebudeme vyjmenovávat. V případě zájmu si o nich popovídáme během společného předodjezdového setkání/telefonátu.
12Můžu se spolehnout, že prožiju super cestovatelskou dovolenou?
Prožitek je pro nás klíčová část cestování. Proto jsme začali lidem nabízet možnosti, o kterých si právě čteš. Dáme Ti jen jednu garanci: Uděláme, co je v našich silách, aby sis cestu s námi užil a zároveň prožil něco neopakovatelného…

Pokud chceš někdy vyjet, zažít dobrodružství a nemáš čas vše zjišťovat sám,
napiš nám a vše domluvíme