Indie 21 dní-Z nížin do národního parku Kanchenjunga

Trek Mardi Himal aneb cesta do 4500 m
24 června, 2017
Írán – 21 dní kouzlo dálného orientu
19 ledna, 2019

Indie 21 dní-Z nížin do národního parku Kanchenjunga

Na této cestě s námi zažiješ indickou, nepálskou i tibetskou kulturu. Indie je sama o sobě rozmanitá. Každých 100 km se setkáš s novými zážitky. Rozdílné nářečí, mentalita, kultura, jídlo, víra i způsob oblékání.

Začneme v Kolkatě, bývalém hlavním městě Indie. Dnes 15ti milionové město s koloniální architekturou plné ruchu a života. Vyhledem k faktu, že Indie je nejlidnatější zemí světa, o setkání s místními nebude nouze. Většina se s tebou bude chtít vyfotit. Když jednomu kývneš, máš na celý den o zábavu postaráno.

Od ruchu velkoměsta si odpočineme v Darjeelingu a seznámíme se s nepálskou kulturou a nejlepším černým čajem světa. V malé vesnici na úbočí východního Himálaje navštívíš malou anglickou školu.
Tibetskou Sikkimí projedeme až ke třetí nejvyšší hoře světa Kanchenjunze (8 586 m.). To vše v nabytých 21 dnech.

Podívej se na program, klikni na přihlášku a pojeď s námi objevit nejkrásnější část Severní Indie.

1. TERMÍN: 3.-24.10.2024, touto cestou provádí Míša

Příhlásit se

2. TERMÍN: 24.11.-14.12.2024, touto cestou provádí Danča

Příhlásit se

DESTINACE: Kolkata, Darjeeling, Kanchenjunga, Singalila národní park, Siliguri, Sandakhpu, Sikkim

NA CESTU SI PŘIPRAVTE: 42 407 Kč + náklady hradící si každý cestovatel sám (letenky, jídlo, nápoje, víza, cestovní pojištění, suvenýry)

SKUPINA: 5-9 účastníků

Máme 40 míst pro každý rok. Jezdíme v malých skupinách do 9 cestovatelů.

Co v Bengálsku zažiješ

 • DEN 1 Odlet z Prahy/Vídně

  Dle výhodnosti letenek se rozhodneme odkud poletíme.
 • DEN 2-3 Přílet do Kalkaty

  Do Indie doletíme na mezinárodní letiště do Kalkaty. Zde strávíme první dvě noci. Projdeme si město a prožijeme "realitu velkoměsta" a určitý indický šok. Kalkata má přes čtyři a půl milionu obyvatel a je zároveň i hlavním městem Západního Bengálska.
 • DEN 4 Cesta do Darjeelingu

  Dle nálady a odhodlání skupiny poletíme (1,20 hodin), či pojedeme vlakem (11 hodin) do Siliguri a následně džípem do Darjeelingu (4 hodiny).
 • DEN 5 Darjeeling

  Po příjezdu si odpočineme při procházce městem a posezení nad čajem, který se považuje za jeden z nejlepších na světě. Ve výšce okolo 2000 metrů nad mořem se nám také ukáže Kanchenjunga, třetí nejvyšší vrchol světa. Pokladnice sněhu je z Darjeelingu vidět jak na talíři. V Darjeelingu se také můžeme zajít podívat na východ slunce na kopec Tiger hill. Podívat se do buddhistického kláštera, či muzea horolezectví. Navštívíme továrnu na zpracování čaje. Na závěr si uděláme procházku čajovou plantáží.
 • DEN 6 - 10 Vesnice Chotta Hatta a národní park Singalila

  Vzhůru do národního parku Singalila. Bydlet budeme u místní rodiny, kde budeme mít vlastní zázemí. V průběhu těchto pěti dnů vyzkoušíme, jak se žije místním. Budeme také hodně chodit. Uděláme si pár výšlapů na okolní kopce, včetně nejvyšší hory Západního Bengálska - Sandakhpu (3636 metrů). Z tohoto vrcholu je možné vidět čtyři z pěti nejvyšších hor světa. Mount Everest, Kanchenjungu, Makalu a Lhotse. Podíváme se také do školy, kde se můžeme zapojit do interakce s dětmi a zároveň předáme pomoc, kterou dovezeme. Možná dojde i na fotbal.
 • DEN 10 Cesta do Yuksomu - autonomní oblast Sikkim

  Příkrými svahy se budeme po celý den proplétat, abychom mohli večer dorazit do bývalého královského "města" Yuksom. Odtud začneme následující den Goecha la trek.
 • DEN 11 Vzůru do hor

  První den treku jdeme z Yuksomu (1780m) do Tsoky (2980m) a bude to stát něco sil. Čeká nás 17 kilometrů Nepálské roviny (čti nahoru a dolů) a na závěr dne stoupání do strmého kopce. Dnešek bude trochu bolet a cesta nám potrvá 8-9 hodin.
 • DEN 12 - Tsoka - Dzongri

  Dnešní část treku bude převážné stoupání do osady Dzongri (3970m). Z Dzongri se další den ráno půjdeme podívat na nedaleký vrchol Dzongri top. Z vrcholu se nám poprvé ukáží Himálaje v plné své kráse. Dnešní výstup nám potrvá 7-8 hodin.
 • DEN 13 Dzongri - Thangsing

  Třetí den půjdeme převážnou část trasy po vrstevnici. Ke konci nás bude čekat sestup k řece, do místa zvaného Kokchurong a následný výstup do osady Thangsing (3980m). 5-6 hodin
 • DEN 14 Výšlap k ledovcové moréně

  Dnes nás čeká krátké pozvolné stoupání do posledního tábořiště Lamuney (4190m). Zde si uděláme aklimatizační výstup na některý z okolních vrcholků a připravíme se na následující den. Půjdeme spát brzo. 2-3 hodiny
 • DEN 15 Noční pochod do srdce Himálaje

  Vstaneme ve 2 hodiny ráno a vyrazíme na 3 hodinový pochod na View point (4580m). Přijdeme ještě před východem slunce. Budeme pozorovat nádherné divadlo odehrávající se na 3. nejvyšší hoře světa Kanchenjunze (8586m), která se před námi bude barvit do neuvěřitelných odstínu zlaté, červené a žluté. Po návratu si dáme snídani, pobalíme se a vyrazíme zpět do Kokchurongu (3700m). Dnešek bude dlouhý. 6-8 hodin
 • DEN 16-17 Sestup z Kokchurongu přes Tsoku do Yuksomu

  Poslední dva dny treku půjdeme přes lesy jako z Tolkienova Pána prstenů. Rododendronové stromy, stoleté vykotlané duby v kombinaci s mraky a nádherným tichem. Pod námi ledovcová řeka. Budeme postupně sestupovat do výchozího místa naší výpravy - Yuksomu (3700-2980-1780m). Každý den budeme mít přibližně 17 kilometrový úsek. To je 7-9 hodin chůze.
 • DEN 18-19 Zpáteční cesta do Siliguri a na letiště v Bagdogře

  Po náročném treku si pořádně odpočineme v Yuksomu a vyrazíme zpět směrem do nížin.
 • DEN 20 Siliguri a odlet domů

  Podle odletu letadla si projdeme Siliguri a pak vyrazíme zpátky domů.
 • DEN 21 Přílet do ČR

Co v Bengálsku zažiješPřiblížíš se místním lidem. Nějaký čas u nich pobudeme, naučíme se trochu více o jejich kultuře. Vezmeme tě na cestu po Západním Bengálsku a autonomní oblasti Sikkim. Pojedeme vlakem, jeepem a možná i na střeše nějakého z těchto dopravních prostředků. Podíváme se do města čaje Darjeelingu. V malé vesnici Chotta Hatta budeme bydlet u místní rodiny. Podpoříme místní anglickou školu. Zúčastníme se výuky a popovídáme s dětmi. Možná dojde i na fotbalový zápas. Ale hlavně uvidíš, proč nám záleží na podpoře lokální školičky a danou pomoc budeš moci osobně předat.

Půjdeme nádherný sedmidenní Goecha La trek. Trek půjdeme na těžko, bude třeba stan, základní jídlo, vařič, dobrý spacák, karimatku (případně další věci, které uvážíš za vhodné a uneseš). Během výšlapu uvidíme třetí nejvyšší horu světa Kanchenjungu (8586 m.n.m.) z opravdové blízkosti. Tento trek se řadí k náročnějším. Každý den budeme chodit převýšení okolo 1000 výškových metrů s přibližnou dobou pochodu 5-9 hodin.

Jak pomáháme?

TravelNative se zaměřuje na oblast zdravotnictví a školství. Tyto dva obory jsou zásadní v rozvoji každého státu. Pokrok, kvalita a délka života, vzdělání, pracovní uplatnění, společenské uvědomění, podíl na lepším fungování našeho světa. To všechno a mnohem více závisí od vzdělávání dětí a kvalitní zdravotní péče.
Peníze sami o sobě nepomáhají a nerozvíjejí. Naopak vybavení do škol, pomůcky pro děti, vybavení do nemocnic, plat zdravotnického personálu, léky a další jsou prospěšné.

“Neexportujeme” českou, ani evropskou kulturu. Neříkáme učitelům co a jak mají učit, neříkáme lékařům jak mají léčit. Nevměšujeme se do zaběhnutých systémů navštívených států.
Díky naší společné pomoci dáváme prostor dětem z chudých rodin, aby měly podobnou “startovací čáru”, jako děti z privilegovaných rodin. Zdravotnická centra v horách zásobujeme základním vybavením a léky, aby mohla poskytovat lepší službu pro obyvatele odlehlých zejména horských oblastí. Výjimečně zaplatíme plat učitele, či zdravotníka. Na světě stále existuje méně lidí s možností cestovat za poznáním, než těch, kteří tuto možnost nemají. My jsme jedni z nich. Je to privilegium a zároveň odpovědnost. Rozvíjíme navštívená místa a oplácíme možnost cestovat, objevovat a poznávat, protože je to fér.

Jak je to s náklady na cestu, co vše je zahrnuto?

Stavíme na transparentnosti. Do tabulky níže jsme rozepsali náklady spojené s touto cestou.
Část nákladů za Tebe bude platit průvodce během cesty - ubytování převážně se snídaní, kompletní dopravu autobusy, vlaky, tuktuky, vstupy na vybrané památky uvedené v programu, aktivity uvedené v programu, odměnu místnímu horskému průvodci
Další část je fond pomoci sloužící k rozvoji navštíveného místa. Více informací se dozvíš pod tabulkami.
Fungujeme jako spolek průvodců a cestovatelský klub. Nejlepší průvodce je spokojený průvodce. Naše průvodce se snažíme férově odměňovat. Částku spojenou s odměnou průvodců a naším chodem najdeš v tabulce.

Cena NEpokrývá náklady na letenky (mezinárodní a vnitrostátní, pokud je vnitrostátní přelet součástí programu), jídlo mimo uvedené ve smlouvě o zájezdu, turistická víza, nápoje, cestovní pojištění, suvenýry, oblečení, atd. Předpokládané náklady navíc najdeš v druhé tabulce níže.

Co je zahrnuto v ceně?

1Klikni pro rozbalení tabulky
Rozpis nákladů na cestu (platí za Tebe průvodce během cesty)CZKUSD
Náklady na cestu-český horský průvodce, indický horský průvodce během treku, plná penze během treku, ubytování, přeprava, vstupy na vybrané památky, vybrané aktivity (platí za tebe průvodce přímo místním obyvatelům)20,440 Kč$869.8
Fond pomoci, podpora dané lokality (průvodce s místními nakoupí a ty předáš, co je zrovna třeba-nejčastěji pomůcky pro děti ve škole, vybavení horských nemocnic, plat zdravotníků/učitelů, atd.)2,468 Kč$105.0
Peníze jdoucí za cestovní kanceláří a TravelNative (z těchto peněz je hrazen chod cestovní kanceláře, TravelNative, náklady a odměna průvodci)19,500 Kč$829.8
Celkem náklady na cestu42,407 Kč$1,804.6

Přibližné náklady navíc

1Klikni pro rozbalení tabulky
Náklady navíc (hradí si každý účastník sám, před a během cesty)CZKUSD
Letenky +-2,500 Kč (předpokládané náklady na mezinárodní a vnitrostátní, pokud je v programu vnitrostátní přelet)25,850 Kč$1,100
Víza2,390 Kč$100
Jídlo mimo budget2,397 Kč$102
Cestovní pojištění, suvenýry, tekutiny????
Navíc si s sebou připravte přibližně30,637 Kč$1,302

Jak je to s letenkami?

Letenky si kupuje každý sám, avšak je zapotřebí koupit stejný let nebo let s podobným příletem. Neměj obavy. S nákupem a všem okolo něho pomůžeme. Sledujeme nejlevnější letenky, nejvhodnější lety a před koupí společně vše domluvíme.

FOTOGRAFIE Z CESTY

CO ŘÍKAJÍ NAŠI SPOLUCESTOVATELÉ

 • Týmto by som Vám chcel veľmi poďakovať za sprostredkovanie cesty po Jáve. Pavla a jej manžel Asep sú vynikajúci sprievodci, ktorí sú úžasní ľudia, ochotní urobiť všetko pre poznanie tejto krajiny. Precestoval som už zopár krajín, ale tak blízko k životu obyčajných ľudí, k ich radostiam, starostiam som sa dostal až na Jáve. A to len vďaka Pavle a Asepovi. Nie som moc na písanie a zďaleka neviem vyjadriť moju vďačnosť za túto cestu. Chcem len, aby ste vedeli, že tieto dve osoby sú poklad. A pre ľudí, ktorí nechcú vylihovať na pláži a pozerať na krajinu spoza plota hotelového rezortu je toto to pravé. Ešte raz vďaka. Miro
  Miroslav Bačík
  Topoľčany
 • Annamaria juranova s travelnative
  Dovolenka na Srí Lanke bola moja prvá návšteva Ázie, vlastne moje prvé kroky mimo Európy a preto som mala prirodzene obrovské očakávania. S pokojným svedomím môžem napísať, že boli mnohonásobne prekonané a lepšie než cestovanie s TravelNative som si nemohla vybrať. Ak chce človek spoznať pravú tvar krajiny, jej kultúru, pokecať s miestnymi, ochutnať ich tradičné jedlá, preskúmať krásy prírody, tak vrelo odporúčam všetkými desiatimi. Bonusom je pexeso či kriket s miestnymi deťmi a hlavne ten dobrý pocit, že aj na dovolenka vlastne pomáhate. No nič by nebolo také dokonalé nebyť našich večne vysmiatych sprievodcov, ktorí nám Srí lanku predostreli ako na zlatom podnose. Vymysleli super program, množstvo alternatív, aby vyhoveli každému, dozvedeli sme sa vďaka nim kopu zaujímavých informácii , tipy, triky ako prežiť a najviac si to užiť. Odniesla som si zážitky do konca života. Ďakujem !!
  Annamária Juráňová
  Studentka medicíny
 • Michal Frank s travelnative
  S TravelNative jsem vyrazil na Srí lanku a bylo to prostě úžasné. Díky TravelNatice jsem zažil a viděl tolik krásných památek, chrámů, popovídali si s místními lidmi, navštívili výuku v místní škole, prostě paráda. Na všechny moje otázky mi vždy průvodci s nadšením a zapálením odpověděli. Rozhodně TravelNative můžu jen a jen doporučit!! Příště znovu! Moc děkuju za krásné zážitky. 
   
  Michal Frank
  Pekař a cukrář
 • Maru jancarikova travelnative
  Krásně a aktivně strávený čas se super skupinkou, nezapomenutelné zážitky na celý život, které máme díky Kubíkovi. Srí Lanka byla úchvatná, dobře vybraná místa i aktivity, bylo o nás postaráno. Těším se na Nepál! Istuti.
  Maru Jančaříková
  Marketing manager
 • aneta cunderlova travelnative
  Před pár dny jsem se vrátila z naprosto fantastické a nezapomenutelné dovolené na Srí Lance. Rada bych napsala něco alespoň trochu negativního, aby mé hodnoceni vypadalo objektivněji, ale prostě není co!!! Vše bylo úžasné a když se náhodou vyskytl nějaký problém, průvodce Kuba si s ním hladce poradil. Opravdu skvělá dovolená plná nádherných zážitků, cestování a krásných lidí. Čtrnáct dní jsme se jen smáli, hodovali a užívali si života. Co víc si jen může člověk na dovolené přát?!! 
  Aneta Čunderlová
  Dobrodruh
 • Veronika Chylova na Sri Lance s TravelNative
  Cestovanie s TravelNative je perfektné - každý deň nový zážitok, autentická skúsenosť a spoznávanie skutočnej krajiny a jej obyvateľov. Som nesmierne rada, že som mohla takto prebádať práve Srí Lanku - úžasnú krajinu s usmievavými ľuďmi a dychvyrážajúcou prírodou :) Ďakujem za skvelé spomienky a atmosféru, ktorú som si so sebou priniesla aj domov :) TravelNative vrelo odporúčam každému, kto si chce svoje cestovanie vychutnať naplno 
  Veronika Chylová
  Marketing manager
 • Kuba byl hrozně fajn, milý, obětavý a schopný průvodce, který s úsměvem na tváři vyhovoval všem našim cestovatelským rozmarům. Program se vždy přizpůsobil našim přáním a silám. Viděli jsme jsme jak turistickou klasiku, tak místa, kam se běžně nevydáte. Třeba učení v místní škole a kriket s celou vesnicí mě nabil obrovskou energií. Až bude čas, pojedu zas. Všem doporučuji.
  Vít Křížka
  Právník
 • Dovolená nad očekávání. Srí Lanka je krásná země s nádhernými scenériemi a přátelskými obyvateli. Díky TravelNative jsme měli možnost vidět místa, které bychom na vlastní pěst určitě nenavštívili. Hlavně bychom si naše cestování neužili tak naplno a bezstarostně bez našeho průvodce. Děkuji skupině za úžasnou dovolenou se skvělými zážitky. Ještě dlouho budu vzpomínat. Samou chválu na Kubu. TravelNative každopádně doporučuji.
  Pavla Špidlová
  Studentka
 • Otto_Futro_review
  Děkuji za organizačně dobře připravený zájezd do Nepálu a průvodcovske služby Jakuba a Standy. Jejich ochotu, profesionalitu, znalost místních zvyků a podmínek,tradic a trpělivost. Děkuji za krásné zážitky a těším se na další zájezd s nimi, tentokrát na Srí Lanku. ?
  Otto Futro
  Dobrodruh
 • Oldrich Franc Review
  Vřele doporučuji všem, kdož nechtějí cestovat a poznávat země z jedoucího vlaku. Chcete-li poznat cizí zemi, musíte v ní obvykle strávit více než 22 dní. S Kubou ji za tuto dobu také dokonale nepoznáte, ale dozvíte se výrazně více než s jakoukoliv cestovkou nebo pokud byste cestovali sami na blind. Za tak krátký čas nenajdete místní obyvatele, kteří Vás nechají s nimi bydlet, jíst a případně pracovat. A teprve pokud Vás k sobě pustí blíž a budete s nimi žít, poznáte na vlastní oči jako já, jak se žije v Nepálu.
  Oldřich Franc
  Podnikatel
 • Vybrali sme sa spoznávať Nepál ako skupina dobrodruhov, ktorí sa z veľkej časti pred odletom ani nepoznali. Čo bolo však čarovné je, že sme si všetci padli aj keď sme mali každý totálne iné povolanie v živote. Spojila nás sila konceptu chlapov z TravelNative. Na takú cestu sa vydá naozaj človek čo chce spoznávať, byť tolerantný a prispôsobenlivý, aby si zaslúžil tú krásu prírody a ich kultúry. Všetci sme predsa len ľudia a všetko ľudské preto dokážeme : ) Bol to nezabudnuteľný mesiac. Ďakujem!
  Peter Varga
  Profesionálny fotograf
 • V listopadu 2017 jsem poprvé navštívil Asii a jsem rád, že zrovna pod vedením Kuby a Standy, kteří s neobyčejným zápalem a obratností jím vlastní dokázali to, že jsem si mohl po celou dobu strávenou v Nepálu jen bezstarostně vychutnávat tamější zázračnou přírodu a nám tak vzdálenou kulturu. Nic z toho by samozřejmě nebylo možné, kdyby chyběla tak bezvadná atmosféra, kterou pomáhali vytvářet všichni spolucestující. Nejvíce jsem ocenil práci kluků, když nastal nějaký neočekávaný zádrhel (v zemi jako je Nepál číhají na každém rohu). Bez zbytečných odkladů a především s chladnou hlavou se pustili do řešení. K výhodě jim byl fakt, že se znají s mnoha místními obyvateli. O samotné výpravě nechť promluví fotografie. Takže Kubo a Stando díky! Těšim se na další dobrodružství.
  Martin Král
  Chirurg