Nepál na 21 dní – Trek Mardi Himal, kultura a rafting

Nepál – 18 dní trek 3v1 údolí Langtang, jezera Gosain Kund a hřeben Helambu
9 listopadu, 2021
Srí Lanka – 17 dní putování napříč ostrovem (zimní termíny)
11 listopadu, 2021

Nepál na 21 dní – Trek Mardi Himal, kultura a rafting

Věčně zasněžené vrcholky nejvyššího pohoří na světě. Himálaj. Ikonický sedmitisícový vrchol Machhapuchhre alias Fishtail. Uklidňující ticho hor narušuje pouze šustění modlitebních vlajek, které posílají modlitby skrz ledový vítr do nekonečné dálky. Čeká nás pestrý trek - prostoupíme z nížin s rýžovými políčky do tropického rododendronového lesa, projdeme přes travnaté pláně až po ledovcové morény, skálu, led a sníh.
Pod střechou světa přebývá usměvavý, přátelský a kulturně velice zajímavý národ. Na jihu najdeme vyznavače Hinduismu a čím dále na sever půjdeme bude přibývat buddhistů. Usměvaví a výřeční, byť často neumí slůvko anglicky.
Na této cestě se seznámíme s místňáky, kulturou i horami.
Koukni na program níže, přihlas se a pojeď s námi do Nepálu.

1. TERMÍN: 1.-21.4.2024, touto cestou provádí Míša

Příhlásit se

2. TERMÍN: 1.-21.10.2024, touto cestou provádí Danča

Příhlásit se

3. TERMÍN: 1.-21.11.2024, , touto cestou provádí Míša

Příhlásit se

DESTINACE: Kathmandu, Pokhara, Mardi Himal trek, řeka Lower Seti

NA CESTU SI PŘIPRAVTE: 39 135 Kč + náklady hradící si každý cestovatel sám (letenky, jídlo, nápoje, víza, cestovní pojištění, suvenýry)

SKUPINA: 5-9 účastníků

Máme 40 míst pro každý rok. Jezdíme v malých skupinách do 9 cestovatelů.

Co s námi zažiješ

 • DEN 1 - 2 Přílet do Kathmandu

  Do Nepálu přiletíme na mezinárodní letiště do Kathmandu. Ubytujeme se ve hostelu. Jakmile si odpočineme, projdeme si město a navštívíme pár významných míst, která stojí za to vidět. Strávíme zde dvě noci.
 • DEN 3 Adrenalínová cesta do Pokhary

  Třetí den nás čeká celodenní dobrodružství v autobuse. Pojedeme do Pokhary. Budeme projíždět úrodnými Nepálskými nížinami i údolími s divokými ledovcovými řekami.
 • DEN 4-5 Relax po dlouhé cestě

  Čtvrtý a pátý den budou ve znamení odpočinku. Po dlouhé cestě autobusem budeme poznávat Pokharu – druhé největší nepálské město a počáteční místo výprav do hor. Seznámíme se s místními lidmi a okolím.
 • DEN 6 Začíná trek za místními obyvateli do vesnice Lwang

  Šestý den vyrazíme časně ráno autem do počátečního bodu našeho treku. Dojdeme do vesnice Lwang, kde strávíme noc u místních obyvatel. Připraví nám večeři a povypráví o svých tradicích a své kultuře.
 • DEN 7 Objevování vesniček v údolí

  Druhý den treku půjdeme přibližně dvě hodiny do vesnice Ghalel, kde si dáme oběd. Odpoledne budeme pokračovat do vesnice Sidding ve výšce 1900 metrů, kde strávíme druhou noc.
 • DEN 8 Stoupáme do Low campu

  Třetí den se vydáme do "Low campu". Půjdeme do výšky 2970 metrů nad mořem. Tento úsek nám zabere 4-5 hodin chůze.
 • DEN 9 Výhledy na pohoří Annapurna

  Čtvrtý den treku budeme stoupat do „High campu“. Vyjdeme z Rododendronového lesa, čímž se nám otevřou výhledy do pohoří Annapurna. Dnes stoupáme do výšky 3 550 metrů.
 • DEN 10 Vrchol treku - 4 500 metrů

  Pátý den treku budeme po noci aklimatizováni. Čeká nás výstup do základního tábora – cílového místa našeho výšlapu. Ten se nachází ve výšce 4 500 metrů nad mořem odkud se ještě ten samý den vracíme zpět do „High campu“.
 • DEN 11 - 13 Vzhůru dolů a relax v horkých pramenech

  Šestý den treku začínáme sestupovat. Jdeme stejnou cestou, kterou jsme přišli po hřebenu dolů do „Lower campu“. Sedmý den treku sestupujeme do Jhinu Dandy. Zde jsou horké prameny, které nám po náročném výšlapu udělají zaručeně dobře. Osmý den treku se připojujeme na trasu Annapurna Base Camp (ABC) treku. Přicházíme do vesnice Birethanti, odkud jedeme zpět do Pokhary
 • DEN 14 - 17 Yoga a odpočinek u jezera Begnas Tal

  Po fyzicky náročném výkonu máme naplánovány tři odpočinkové dny kousek od Pokhary u jezera Begnas Tal. Budeme bydlet v krásné krajině s výhledem na jezero a hory. Můžeme se domluvit na hodinách yogy, či hodině meditace s místními mistry. Projdeme si nedalekou malou vesnici a různá zákoutí okolo jezera.
 • DEN 18 Rafting na Lower Seti

  Brzy ráno se sbalíme a vypravíme z Pokhary do městečka Damauli, kde sedneme do raftu a pustíme se do delšího úseků řeky Lower Seti. Večer a noc strávíme ve stanech na písčité pláži s ohněm a snad i s kytarou (kdo máte, berte s sebou).
 • DEN 19 Druhý den na řece a cesta do Kathmandu

  Druhý den na řece dojedeme do našeho cílového místa v soutoku řek Lower seti a Trishuli. Naobědváme se a nasedneme na autobus zpět do Kathmandu, kde strávíme poslední noc.
 • DEN 20Suvenýry a odlet z Kathmandu

  Poslední den vyrazíme do historické části Kathmandu - Thamelu. Nakoupíme koření a suvenýry. Pokud bude více času stavíme se podívat na opičí chrám Swayambunath. Večer, případně další den ráno, vyrazíme směr domov. Odlétáme plní rozličných zážitků a prožitků.
 • DEN 21 Přílet do ČR

Jak pomáháme?

TravelNative se zaměřuje na oblast zdravotnictví a školství. Tyto dva obory jsou zásadní v rozvoji každého státu. Pokrok, kvalita a délka života, vzdělání, pracovní uplatnění, společenské uvědomění, podíl na lepším fungování našeho světa. To všechno a mnohem více závisí od vzdělávání dětí a kvalitní zdravotní péče.
Peníze sami o sobě nepomáhají a nerozvíjejí. Naopak vybavení do škol, pomůcky pro děti, vybavení do nemocnic, plat zdravotnického personálu, léky a další jsou prospěšné.

“Neexportujeme” českou, ani evropskou kulturu. Neříkáme učitelům co a jak mají učit, neříkáme lékařům jak mají léčit. Nevměšujeme se do zaběhnutých systémů navštívených států.
Díky naší společné pomoci dáváme prostor dětem z chudých rodin, aby měly podobnou “startovací čáru”, jako děti z privilegovaných rodin. Zdravotnická centra v horách zásobujeme základním vybavením a léky, aby mohla poskytovat lepší službu pro obyvatele odlehlých zejména horských oblastí. Výjimečně zaplatíme plat učitele, či zdravotníka. Na světě stále existuje méně lidí s možností cestovat za poznáním, než těch, kteří tuto možnost nemají. My jsme jedni z nich. Je to privilegium a zároveň odpovědnost. Rozvíjíme navštívená místa a oplácíme možnost cestovat, objevovat a poznávat, protože je to fér.

Jak je to s náklady na cestu, co vše je zahrnuto?

Stavíme na transparentnosti. Do tabulky níže jsme rozepsali náklady spojené s touto cestou.
Část nákladů za Tebe bude platit průvodce během cesty - ubytování převážně se snídaní, kompletní dopravu autobusy, vlaky, tuktuky, vstupy na vybrané památky uvedené v programu, aktivity uvedené v programu, odměnu místnímu horskému průvodci
Další část je fond pomoci sloužící k rozvoji navštíveného místa. Více informací se dozvíš pod tabulkami.
Fungujeme jako spolek průvodců a cestovatelský klub. Nejlepší průvodce je spokojený průvodce. Naše průvodce se snažíme férově odměňovat. Částku spojenou s odměnou průvodců a naším chodem najdeš v tabulce.

Cena NEpokrývá náklady na letenky (mezinárodní a vnitrostátní, pokud je vnitrostátní přelet součástí programu), jídlo mimo uvedené ve smlouvě o zájezdu, turistická víza, nápoje, cestovní pojištění, suvenýry, oblečení, atd. Předpokládané náklady navíc najdeš v druhé tabulce níže.

Co je zahrnuto v ceně?

1Klikni pro rozbalení tabulky
Rozpis nákladů na cestu (platí za Tebe průvodce během cesty)CZKUSD
Náklady na cestu-český horský průvodce, nepálský horský průvodce během treku, plná penze během treku, ubytování, přeprava, vstupy na vybrané památky, vybrané aktivity (platí za tebe průvodce přímo místním obyvatelům)20,667 Kč$880.37
Fond pomoci, podpora dané lokality (průvodce s místními nakoupí a ty předáš, co je zrovna třeba-nejčastěji pomůcky pro děti ve škole, vybavení horských nemocnic, plat zdravotníků/učitelů, atd.)2,468 Kč$105.00
Peníze jdoucí za cestovní kanceláří a TravelNative (z těchto peněz je hrazen chod cestovní kanceláře, TravelNative, náklady a odměna průvodci)16,000 Kč$680.85
Celkem náklady na cestu39,135 Kč$1,666.22

Přibližné náklady navíc

1Klikni pro rozbalení tabulky
Náklady navíc (hradí si každý účastník sám, před a během cesty)CZKUSD
Letenky +-2,500 Kč (předpokládané náklady na mezinárodní a vnitrostátní, pokud je v programu vnitrostátní přelet)22,500 Kč$957
Víza1,175 Kč$50
Jídlo mimo budget1,838 Kč$78
Cestovní pojištění, suvenýry, tekutiny????
Navíc si s sebou připravte přibližně25,513 Kč$1,086

Jak je to s letenkami?

Letenky si kupuje každý sám, avšak je zapotřebí koupit stejný let nebo let s podobným příletem. Neměj obavy. S nákupem a všem okolo něho pomůžeme. Sledujeme nejlevnější letenky, nejvhodnější lety a před koupí společně vše domluvíme.

FOTOGRAFIE Z CESTY

Co říkají naši spolucestovatelé?

 • Otto_Futro_review
  Děkuji za organizačně dobře připravený zájezd do Nepálu a průvodcovske služby Jakuba a Standy. Jejich ochotu, profesionalitu, znalost místních zvyků a podmínek,tradic a trpělivost. Děkuji za krásné zážitky a těším se na další zájezd s nimi, tentokrát na Srí Lanku. ?
  Otto Futro
  Dobrodruh
 • Oldrich Franc Review
  Vřele doporučuji všem, kdož nechtějí cestovat a poznávat země z jedoucího vlaku. Chcete-li poznat cizí zemi, musíte v ní obvykle strávit více než 22 dní. S Kubou ji za tuto dobu také dokonale nepoznáte, ale dozvíte se výrazně více než s jakoukoliv cestovkou nebo pokud byste cestovali sami na blind. Za tak krátký čas nenajdete místní obyvatele, kteří Vás nechají s nimi bydlet, jíst a případně pracovat. A teprve pokud Vás k sobě pustí blíž a budete s nimi žít, poznáte na vlastní oči jako já, jak se žije v Nepálu.
  Oldřich Franc
  Podnikatel
 • Vybrali sme sa spoznávať Nepál ako skupina dobrodruhov, ktorí sa z veľkej časti pred odletom ani nepoznali. Čo bolo však čarovné je, že sme si všetci padli aj keď sme mali každý totálne iné povolanie v živote. Spojila nás sila konceptu chlapov z TravelNative. Na takú cestu sa vydá naozaj človek čo chce spoznávať, byť tolerantný a prispôsobenlivý, aby si zaslúžil tú krásu prírody a ich kultúry. Všetci sme predsa len ľudia a všetko ľudské preto dokážeme : ) Bol to nezabudnuteľný mesiac. Ďakujem!
  Peter Varga
  Profesionálny fotograf
 • V listopadu 2017 jsem poprvé navštívil Asii a jsem rád, že zrovna pod vedením Kuby a Standy, kteří s neobyčejným zápalem a obratností jím vlastní dokázali to, že jsem si mohl po celou dobu strávenou v Nepálu jen bezstarostně vychutnávat tamější zázračnou přírodu a nám tak vzdálenou kulturu. Nic z toho by samozřejmě nebylo možné, kdyby chyběla tak bezvadná atmosféra, kterou pomáhali vytvářet všichni spolucestující. Nejvíce jsem ocenil práci kluků, když nastal nějaký neočekávaný zádrhel (v zemi jako je Nepál číhají na každém rohu). Bez zbytečných odkladů a především s chladnou hlavou se pustili do řešení. K výhodě jim byl fakt, že se znají s mnoha místními obyvateli. O samotné výpravě nechť promluví fotografie. Takže Kubo a Stando díky! Těšim se na další dobrodružství.
  Martin Král
  Chirurg