Namaste India
9 června, 2019
pruvodce jak to chodi na letisti
Jak odbavit zavazadla i sebe: Průvodce létáním (1. díl)
17 června, 2019

Kam do Indonésie?

kam do Indonésie

S více než 17 000 ostrovy, 300 etnickými skupinami a 700 rozličnými jazyky by bylo troufalé tvrdit, že jedno místo v Indonésii je lepší než ta další, a že je to právě ten region, který byste měli navštívit.

Na světě snad není rozmanitější země než Indonésie. Každý ostrov nabízí něco jedinečného, ať už je to kultura, jazyk, tradiční řemesla, jídlo anebo náboženství. Indonésie má všechno a každý cestovatel si tu přijde na svoje.

Který ostrov je ale ten nejlepší pro vás?

 

Bali, Lombok, Gili ostrovy

Jedny z nejznámějších indonéských ostrovů, kam každoročně zavítají miliony turistů.

Čekají tu na vás nezapomenutelné západy slunce strávené na plážích, dostupné západní potraviny – především Ubud na Bali je známý jako ráj pro vegetariány a vegany, lekce surfování, potápění i jógy, noční kluby a neskutečné párty,… Ze života místních toho bohužel moc nepoznáte.

Tyto ostrovy jsou jako stvořené pro ty, kteří do Indonésie přijíždí za luxusem, exotikou a zážitky ze břehu pláže nebo od hotelového bazénu. Dobrodruzi, kteří dychtí po objevování a dostání se do kontaktu s místními tu budou pravděpodobně zklamaní. Řešením je pronajmout si motorku a vydat se hluboko do středu ostrova, tam kam turisté nejezdí, a kde můžete objevovat na vlastní pěst.

 

Sumatra

Jste Robinsoni, kteří chtějí poznat život místních, vydat se do džungle a prozkoumávat nepoznané? Sumatra pro vás bude ideální. Z větší části zarostlá krajina ukrývá spoustu divokých zvířat i takových jako jsou tygři, sloni nebo ohrožení nosorožci. Na druhou stranu se jedná o jeden z nejstragičtějších indonéských ostrovů a obydlené oblasti jsou poměrně dobře vyvinuté.

Sumatra je prostě svá, drsná a úžasná.

orangutan sumatra

 

Jáva

Jáva je brána do Indonésie – a ideální destinace pro všechny cestovatele – něco mezi turistickým Bali a džunglí posetou Sumatrou.

Nejlidnatější indonéský ostrov si stálé zachovává svou tradiční tvář, zatímco se ve velkých městech budují mrakodrapy a mezinárodní obchod jen kvete. Oproti dalším ostrovům je zde výborná železniční doprava. Vyhnete se rušným silnicím a užijete si výhled na nedotčenou přírodu, zelená údolí i kaskádovitá rýžová políčka.

Co dalšího najdete na Jávě? Náhorní plošinu Dieng s ovocem „carica“, které roste jen na pár místech na světě. Největší buddhistický chrám na světě, nespočet vodopádů a nekonečné pláže.

 

Extra tip – Komodo

Zklameme vás, ale ostrov Komodo by se měl od roku 2020 uzavřít veřejnosti. Na druhou stranu vás určitě potěšíme, když prozradíme důvod nařízení. Rostoucí počet neukázněných turistů i pašeráků ohrožoval přirozený vývoj i prostředí varanů, a představitelé se proto rozhodli řádně zakročit.

varan na ostrově komodo

Do Indonésie s Travel Native

Pojeďte s námi objevovat nefalšovanou Indonésii a pochopíte, proč se naše průvodkyně Pavla tolik zamilovala právě do Jávy. Stačí se rozhodnout, jestli vám na poznávání budou stačit 2 týdny nebo raději 19 dnů.